• USD 27.7
  • EUR 31.8
  • GBP 38
Спецпроєкти

У Кропивницького вийшли на протест проти позбавлення пільг дітей учасників АТО

Реклама на dsnews.ua
Жителі Кропивницького протестували під будівлею міськради з вимогою повернути безкоштовного харчування для дітей учасників АТО

Про це повідомляється в сюжеті 5 каналу, інформує "ДС".

Марина - дружина військового і мама двох дошкільнят. Каже, за харчування малюків у дитячому садку за січень їй сказали заплатити більше 800 грн.

"Я боялася, а раптом чоловік не повернеться, а я залишуся одна з двома дітьми. Але, слава Богу, витримали і чоловік прийшов неушкоджений ... Ми зараз вимагаємо, щоб нам повернули ці пільги, і щоб більш важливо ставилися до наших військових, які зараз там, і вже прийшли сюди ", - сказала вона.

Першокласник Микита в першому півріччі в школі обідав безкоштовно - щодня. Папа Микити служить на сході. Поранень не отримував. Тому, за рішенням міськради, син на безкоштовне харчування більше права не має.

Його мама Ірина скаржиться: "Для нас це єдина пільга була. Тому що, так як ми не маємо свого житла, ми не можемо скористатися іншими пільгами, які надає держава учасникам АТО".

Права на безкоштовне харчування в школах і садочках Кропивницького виконавчий комітет міськради позбавив майже 2,5 тис. Дітей з сімей учасників бойових дій на сході. Щоб відновити пільги - необхідно 8 млн грн. У мерії кажуть, що у бюджеті міста таких грошей немає. У цьому році безкоштовно годувати лише дітей загиблих, поранених і полонених бійців.

"Є певна сума, яка припадає саме на організацію харчування. І ці кошти ми мали вкластися. Влізти в суму 50 млн грн ми не зможемо, щоб живити всі категорії, які були раніше", - виправдовується начальник управління освіти міськради Лариса Костенко.

Повернути безкоштовне харчування всім дітям учасників бойових дій в освітніх установах дозволить лише додаткове фінансування або перерозподіл коштів за рахунок інших видатків. Таку можливість посадові особи пообіцяли знайти.

    Реклама на dsnews.ua