• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 40.4
Спецпроєкти

У Міжнародному трибуналі розтоптали затвердження РФ про провокації українських моряків

Реклама на dsnews.ua
У Міжнародному трибуналі ООН по морському праву заперечують твердження Росії про нібито провокаційній поведінці українських суден в районі Керченської протоки 25 листопада 2018 року

Про це заявив адвокат Джонатан Гимблет під час слухань у справі про захоплення українських моряків Росією в Міжнародному трибуналі ООН по морському праву в Гамбурзі, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

Гимблет відкинув російські звинувачення, що українські кораблі нібито "таємно вторглися" в російські територіальні води. Він зазначив, що раніше українські суду вже проходили Керченську протоку, "і все проходило без інцидентів".

"За два місяці до того інші українські суду проходили за аналогічним маршрутом - з української Одеси в український Бердянськ", - зазначив Гимблет, продемонструвавши карту маршруту.

Окремо він заперечив проти того, що на борту бронекатери "Нікополь" нібито виявили документи, згідно з якими українські екіпажі отримали наказ таємно пройти через Керченську протоку.

Крім того, Гимблет спростував російське звинувачення в "провокаційних діях" українських судів, що нібито "Нікополь" і "Бердянськ" були в стані бойової готовності і погрожували російським судам.

"Припущення, що ці два маленьких і легкоозброєних катери могли становити загрозу... не викликає довіри", - сказав адвокат.

Він також вказав на те, що РФ сама перекрила Керченську протоку, розмістивши там танкер. "Навіть якщо б ці звинувачення були правдивими, а це не так, факти свідчать про чітке порушення Росією Конвенції ООН по морському праву)", - додав адвокат.

У п'ятницю, 10 травня, в Міжнародному трибуналі ООН по морському праву в Гамбурзі почалися відкриті слухання у справі про напад РФ на українські кораблі та захоплення українських моряків. Під час слухань Україна звернулася в Міжнародний трибунал ООН з проханням застосувати тимчасові заходи до РФ, які сприяли б негайному звільненню полонених українських моряків.

Нагадаємо, Україна подала позов проти Росії про порушення нею Конвенції ООН по морському праву та ініціює процедуру, яка може звільнити полонених українських моряків. Позов поданий в постійно діючий Міжнародний трибунал ООН з морського права, який розташований в Гамбурзі і діє в рамках згаданої конвенції ООН. Перше рішення за позовом очікується протягом місяця за терміновою процедурою.

За словами Олени Зеркаль, "Москва кардинально змінила тон переговорів з Києвом під час консультацій в Гаазі в рамках позову України в Міжнародний трибунал ООН по звільненню українських судів і полонених моряків".

Нагадаємо, 26 листопада 2018 року Верховна Рада у відповідь на збройну агресію Росії в районі Керченської протоки і захоплення українських суден та їх екіпажів підтримала президентський законопроект про введення військового положення у 10 областях на 30 діб. Воєнний стан було введено з 26 листопада по 26 грудня.

Всі захоплені прикордонниками ФСБ РФ українські моряки були заарештовані на два місяці, до 25 січня 2019 року. 3 грудня 24 всім українцям було пред'явлено звинувачення за ч. 3 ст. 322 КК РФ ("Незаконний перетин кордону РФ"). 15 та 16 січня суд у Москві продовжив термін арешту до 24 квітня.

Захоплені російськими силовиками українські моряки і співробітники СБУ визнали себе військовополоненими, вимагаючи відповідного звернення.

    Реклама на dsnews.ua