• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

У Мінато підрахували, скільки миротворців ООН повинна бути на Донбасі

Реклама на dsnews.ua
Кількість миротворців ООН на Донбасі має становити від 40 до 60 тис. воїнів

Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука, повідомляє "ДС" з посиланням на "Новини Донбасу".

"Якщо взяти за зразок миротворчі операції, які проводилися на Балканах, і порівняти з площею тих країн і площею неконтрольованих територій на Донбасі, то за нашими оцінками, кількість миротворців повинно досягати від 40 до 60 тис. осіб. Тому що потрібно мати на увазі, що миротворці повинні забезпечувати мир у всій неконтрольованої території, а не тільки або вздовж кордону, або вздовж лінії розмежування, як це пропонує Росія", - сказав він.

Щодо національного складу місії, на думку заступника міністра, це мають бути представники нейтральних країн.

Як повідомляла "ДС", Україна ознайомила Рада безпеки ООН і своїх партнерів зі своєю позицією щодо розміщення на Донбасі миротворчої місії ООН, але свого проекту резолюції про це ще не подавала.

За словами глави МЗС України Павла Климкіна, українська позиція щодо розгортання миротворчої місії на Донбасі полягає в тому, що перш ніж туди зайде міжнародний контингент, Росія повинна вивести з Донбасу озброєння і найманців.

    Реклама на dsnews.ua