• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

У Міненерго пояснили, чому встановили ціну на газ в 6,99 гривень за кубометр

Реклама на dsnews.ua

Ті споживачі, які можуть платити ринкову ціну за газ в 6,99 гривень за кубометр, платять її. Ті, кому потрібна допомога від держави, отримають субсидію

Про це заявив тимчасово виконуючий обов'язки міністра енергетики України Юрій Вітренко в ефірі "Свободи слова Савіка Шустера", передає "ДС".

"Чому не по 3 гривні, а по 6,99. В Україні багато людей, які і по три гривні платити не можуть. Люди, які не можуть платити і по три гривні, отримують субсидії. Для того, щоб надавати гроші на субсидії, десь їх потрібно брати. Є "Нафтогаз", який продає по 7. Але ця різниця потім йде на субсидії людям, які не можуть платити і по три гривні. Таким чином, ті, хто можуть платити ринкову ціну, платять її. А тим, кому дійсно потрібна допомога від держави, вони отримують субсидію, яка йде з цих грошей", — сказав Вітренко.

Як писала "ДС", на позачерговому засіданні 18 січня Кабінет міністрів прийняв рішення, яким встановлюється гранична ціна на газ для побутових споживачів на рівні 6,99 грн за кубометр. Така ціна буде діяти до завершення опалювального сезону або до завершення карантину.

    Реклама на dsnews.ua