• USD 26.9
  • EUR 32.6
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

У Мінфіні пояснили суть законопроектів про єдиного рахунку для сплати податків

Реклама на dsnews.ua
Законопроекти 1049 та 1051, прийняті в першому читанні Верховною радою 13 вересня, вводять єдиний рахунок для сплати податків з 1 січня 2020 року

Про це повідомляє прес-служба Міністерство фінансів, передає "ДС".

Як відзначили в Мінфіні, єдиний рахунок - це рахунок, який платник за власним бажанням може відкрити в Державній казначейській службі і використовувати його для сплати податків і зборів, адміністрування яких контролює Державна податкова служба (ДПС).

Через єдиний рахунок можна буде сплатити податок на прибуток підприємств, податок на доходи фізичних осіб (ПДФО), єдиний соціальний внесок (ЄСВ), єдиний податок (ЄП), рентну плату.

"Однак єдиний рахунок не можна буде використовувати для сплати податку на додану вартість (ПДВ) і акцизного податку з пального і спирту, оскільки для їх сплати є дві інші спеціальні системи електронного адміністрування", - зазначили у Мінфіні.

Крім того, платник податку буде мати право вільно розпоряджатися коштами на єдиному рахунку, перераховуючи їх, наприклад, і на рахунку для сплати ПДВ.

Для відкриття єдиного рахунку платники податків зможуть подати заяву до ДПС, через свій електронний кабінет. У свою чергу, ДПС надсилає Казначейству всі дані про платника, які будуть необхідні Казначейству для перерахування його податкових платежів.

Платник податків у будь-який час зможе поповнити єдиний рахунок своїми засобами, які він планує витратити на сплату податків і зборів. Поповнити рахунок можна буде як зі свого банківського рахунку, так і через касу банку або інші платіжні пристрої. Доступ з єдиного рахунку платника буде через свій електронний кабінет, розповіли в Мінфіні.

    Реклама на dsnews.ua