• USD 27.6
  • EUR 32.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

У Міносвіти оголосили правила вступу до вузів для жителів Криму і ОРДЛО

Реклама на dsnews.ua
Абітурієнти з окупованого Криму і окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) можуть вступити в українські вузи без зовнішнього незалежного оцінювання, але повинні здати два іспити

Про це йдеться в повідомленні Міністерства освіти і науки, передає "ДС".

"У 2020 році вступники непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей і тимчасово окупованих територій Криму можуть без ЗНО вступати до будь уповноважених навчальних закладів, де будуть працювати освітні центри "Крим-Україна" та "Донбас-Україна". Для цього їм потрібно звернутися в один з освітніх центрів з 9 червня до 23 жовтня 2020 року", - йдеться в повідомленні.

У 2020 році МОН розширило для жителів Криму і Донбасу мережа освітніх центрів і дозволило дітям з окупованих територій вибирати для вступу будь-яке з майже 100 закладів вищої та професійної перед вищими освіти

Освітні центри "Крим-Україна" та "Донбас-Україна" будуть працювати з 9 червня по 23 жовтня у кожній установі цього списку.

Бажаючі вступити на бюджет повинні подати їм заяву та заповнити освітню декларацію:

  • для вступників з Криму - не пізніше 20 серпня;
  • для вступників з Донбасу - не пізніше 22 серпня.

Вступники на контракт можуть подати заяви до 23 жовтня.

Зазначається, що вступник без українського документа про освіту може отримати його через освітній центр. Ці абітурієнти повинні скласти тільки два іспити державної підсумкової атестації - українську мову та історію України, а також один вступний іспит, який встановлює певний вуз.

Жителі Криму і Севастополя беруть участь у конкурсі в межах квоти №2, доступною у кожному з навчальних закладів, де будуть працювати освітні центри. А що надходять з Донбасу вступають в ці установи, беручи участь у загальному конкурсі, отримавши бали за вступні іспити.

Абітурієнти з Криму і Донбасу, які мають український атестат і пройшли ЗНО, мають можливість вступати в будь-який вищий навчальний заклад.

    Реклама на dsnews.ua