• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

У Мінську завтра вирішать питання великої обміну заручниками

Реклама на dsnews.ua
У Мінську учасники Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі будуть обговорювати деталі великої обміну заручниками

Про це сказав радник голови СБУ Юрій Тандем, повідомляє "ДС" з посиланням на УНІАН.

"Ми будемо обговорювати з представниками ОРДЛО можливі деталі великого звільнення. Ми йшли на це ще в минулому році і ми готові в рамках Мінських угод віддавати тих, кого можемо законно передавати. Зараз готуємося до цих переговорів і сподіваємося, що буде результат. Зрозуміло, що в Мінську не буде так, що скажуть: "давайте" - і через годину їх будуть звільняти. Це процес. Але завтра безпосередньо, я сподіваюся, ми будемо обговорювати процес звільнення за цією формулою. Там багато нюансів безпосередньо з цифр буде ще, але глобально розуміння є", - заявив Тандем.

Він також зазначив, що важливо пам'ятати про всіх 144 українських заручниках, які незаконно утримуються на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей.

"Сам процес звільнення - він багатокомпонентний, і, крім Мінської групи, є дуже велика кількість фахівців, які займаються великою роботою. Це і представники СБУ, Міноборони, МВС, переговорники, дипломати та багато інших, хто зараз займається загальним процесом. Для нас дуже важливо, що представники ОРДЛО підтверджують наявність 87 наших хлопців. Це перше. І ми проговорюємо деталі складання списків, в тому числі тим особам, яких будемо передавати", - сказав він.

За словами Тандита, українська сторона не буде говорити про тих, хто вчинив особливо тяжкі злочини, і тих, хто не мав відношення до конфлікту на Донбасі.

    Реклама на dsnews.ua