• USD 28.3
  • EUR 33.4
  • GBP 37
Спецпроєкти

У МОЗ оновили стандарт надання допомоги при коронавірусній інфекції

Реклама на dsnews.ua

Міністерство охорони здоров'я України оновило стандарт надання допомоги при COVID-19, який обов'язковий для виконання всіма медпрацівниками, що надають допомогу пацієнтам з коронавірусом

Про це йдеться в повідомленні Міністерства охорони здоров'я, передає "ДС".

"Новий стандарт надання медичної допомоги при коронавірусній хворобі, розроблений з урахуванням рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я. Тобто, це ті заходи і алгоритми, які покликані поліпшити ситуацію", — повідомив головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Як повідомляється, до особливостей нового стандарту відносяться:

- Основним методом тестування є полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР). В якості попереднього скринінгового обстеження дозволено використовувати тест на визначення антигену SARS-CoV-2. Даний тест показує результат вже через 30 хвилин і не вимагає передачі зразка до високотехнологічної вірусологічної лабораторії, тобто вводиться швидке тестування на визначення антигенів Covid-19;

- Додатковий метод діагностики — тестування ІФА (імуноферментний аналіз) робиться тим, у кого ПЛР негативний, але є клінічні симптоми, а також використовується для скрініногового тестування медиків, педагогів, силовиків.

У МОЗ виділили категорії людей, яким ПЛР потрібно робити обов'язково:

- пацієнтам, які мають клінічні симптоми гострої респіраторної вірусної інфекції та яким не робили скринінговий тест на антиген або такий тест був позитивний;

- пацієнтам з позалікарняною пневмонією;

- контактним особам при появі симптомів, які не виключають коронавірусної хвороби.

Крім того, за словами Ляшка, стандартом оновлені критерії для госпіталізації хворого з коронавірусом до стаціонарного відділення і завершення амбулаторно-поліклінічного лікування.

"До категорії людей, що видужали будуть відносити людей, у яких відсутні клінічні прояви гострого респіраторного захворювання протягом 3 днів починаючи з 10 дня від дати появи симптомів без лабораторного обстеження", — сказано в повідомленні.

Новою редакцією чітко визначено, коли пацієнт уже не виділяє збудника і не становить загрози для оточуючих: після 10 днів лікування, при негативному результаті методом ПЛР; при відсутності клінічних проявів гострого респіраторного захворювання протягом 3 днів починаючи з 10 дня від дати появи симптомів без лабораторного обстеження.

Також визначено особливості завершення самоізоляції осіб, які були в контакті з хворим: контактні особи підлягають самоізоляції на 14 днів від останнього контакту з підтвердженим або ймовірним випадком і завершують самоізоляцію без додаткових лабораторних досліджень; контактні особи можуть припинити самоізоляцію при отриманні негативного результату тестування на SARS-CoV-2 методом ПЛР, відібраного не раніше 8 дня останнього контакту з пацієнтом, хворим на COVID-19.

Нагадаємо, станом на ранок 18 вересня в Україні зафіксовано 169 472 випадки зараження коронавірусом, 3228 з них — за останню добу.

    Реклама на dsnews.ua