• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У "Нафтогазі" відповіли на претензії Путіна з приводу "дорожнечі" транзиту газу

Виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко закликав російський "Газпром" обґрунтувати необхідність зниження тарифу на транзит газу через українську ГТС
Юрій Вітренко поризвал російський "Газпром" обґрунтувати необхідність зниження тарифу на транзит газу через українську ГТС. Фото: УНІАН
Юрій Вітренко поризвал російський "Газпром" обґрунтувати необхідність зниження тарифу на транзит газу через українську ГТС. Фото: УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Про це Вітренко написав на своїй сторінці в Facebook, коментуючи недавню заяву президента РФ Путіна, передає "ДС".

"Російській стороні роз'яснювалося, що вона може звернутися до оператора або безпосередньо до регулятора (НКРЭКУ) з обґрунтуванням необхідності зниження тарифу, якщо український тариф вище тарифів альтернативних (конкурентних) газопроводів або якщо тариф робить експорт газу невигідним для "Газпрому", - написав виконавчий директор НАК.

Вітренко нагадав, що Україна впроваджує європейську методологію розрахунку тарифу, що застосовується до транзиту газу відповідно до європейських тарифним кодексом (NC TAR).

"За цією методологією тариф повинен відповідати актуальним витрат оператора газотранспортної системи. Іншими словами - розрахунки транзитного тарифу, які були показані "Газпрому" і які зараз коментує російська сторона, тільки покривають скориговані витрати оператора ГТС України, тому цей тариф ніяк не може вважатися завищеними", - пояснив він.

За словами Вітренко, транзит повинен бути економічно вигідний для всіх сторін - української, російської, європейської, "якщо економічні аргументи комусь дійсно важливі".

У середу, 4 грудня, президент Росії Путін назвав умови української сторони щодо транзиту газу "економічно неприйнятними".

Нагадаємо, російський монополіст "Газпром" раніше направив на адресу НАК "Нафтогаз України" пропозицію про продовження діючого контракту або укладення нового договору про транзит газу через територію України терміном на один рік з урахуванням прогнозного попиту європейських покупців на газ на 2020 рік.

У пропозиції "Газпрому" зазначено, що необхідними умовами продовження діючого контракту або укладення нового договору є відмова обох сторін від всіх взаємних претензій в міжнародному арбітражі і припинення всіх судових розглядів. Міністр енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексій Оржель назвав цю пропозицію неприйнятною.

Крім того, в офіційній частині пропозиції за підписом голови правління "Газпрому" Олексія Міллера серед умов перераховані: скасування рішення Антимонопольного комітету України про накладення на "Газпром" штрафу за порушення економічної конкуренції"; відкликання клопотання "Нафтогазу" про ініціювання Європейською комісією розслідування проти російської компанії. Також "Газпром" чекає реакції української сторони на пропозицію про пряму закупівлю російського газу до 2020 року.

    Реклама на dsnews.ua