• USD 27.4
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

У НБУ пояснили причини зростання цін на продукти

Реклама на dsnews.ua
Національний банк зберігає прогноз інфляції за підсумками 2018 року на рівні 10,1%, незважаючи на те, що зростання цін у листопаді в річному вираженні досяг 10%

За оцінкою Нацбанку, прискорення базової інфляції в листопаді до 8,9% р/р було обумовлене, насамперед, зростанням цін на послуги під впливом подальшого зростання виробничих витрат, зокрема на оплату праці, а також тиску з боку споживчого попиту, передає "ДС" з посиланням на сайті НБУ.

Темпи подорожчання продуктів харчування з високим ступенем обробки залишилися на рівні 10% р/р.

"Прискорення зростання цін на макаронні, кондитерські та борошняні вироби було компенсовано більш повільною динамікою цін на інші продукти. Зокрема, завдяки зниженню світових цін повільніше дорожчали м'ясні і молочні продукти. Цей же фактор на тлі очікуваного рекордного врожаю соняшнику в Україні сприяв зниженню темпів зростання цін на соняшникову олію, спреди і майонез", - повідомляє прес-служба.

Також трохи сповільнилися темпи зростання цін на непродовольчі товари (4,4% р/р).

"Зокрема, за рахунок зміцнення обмінного курсу національної валюти протягом жовтня-листопада. Більш низькими темпами зростали ціни на побутову техніку та автомобілі, а зростання цін на одяг і взуття залишався стриманим", - зазначають в НБУ.

Зростання цін на сирі продукти харчування в листопаді зросло до 2,4% р/р, що нижче, ніж прогнозував Нацбанк.

"Недостатня пропозиція з-за несприятливих погодних умов і слабкий урожай овочів в Європі стимулювали прискорення зростання цін на овочі. Борошно дорожчала через зростання цін на пшеницю. У той же час у листопаді подешевшали фрукти та яйця і сповільнилося зростання цін на молоко, що нівелювало прискорення цін на інші сирі продукти харчування", - йдеться в коментарі.

Нагадаємо, Національний банк України вранці 12 грудня встановив курс гривні до долара на рівні 27,71 грн/дол.

    Реклама на dsnews.ua