• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

В ОБСЄ закликали оголосити війну російським ЧВК

Реклама на dsnews.ua
Щодо Росії слід ввести санкції у зв'язку з використанням нею найманців з приватних військових компаній

Про це заявив член Постійної делегації ВР України в ПА ОБСЄ Сергій Висоцький під час свого виступу в рамках зимової сесії ПА ОБСЄ у Відні, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Хотів би привернути увагу до того, що ми спостерігаємо зараз - трансформації агресії по довіреності, "чужими руками", так би мовити, використовуваної Росією. Це пов'язано з приватними військовими компаніями та їх діяльністю, коли деякі неурядові структури використовують в якості інструментів розширення державних інтересів і впливу шляхом агресії. Мова зараз йде про "ПВК Вагнера", де заправляє кремлівський кухар Євген Пригожин", - сказав він.

Висоцький зазначив, що Росія використовує подібні приватні військові кампанії для ведення бойових дій в Україні, в Сирії, а також на Балканах.

На цьому тлі він зазначив піратське поведінка РФ, яке мало місце під час збройної атаки на українські кораблі біля Керченської протоки з захопленням кораблів і членів екіпажу.

"Якщо Росія використовує приватні військові компанії на Балканах і в Сирії, якщо ці "ПВК" ведуть бойові дії в Україні, то що може бути наступним після відкритого акта піратства в міжнародних водах?", - зазначив він.

Він також звернув увагу на проведення російськими спецслужбами операцій по всій Європі, найбільш відомими з яких стали події в британському Солсбері і Чорногорії. При цьому Росія часто використовує у своїх операціях саме найманців.

"Закликаємо країни-члени знайти адекватне рішення на дії Росії і те, як вона використовує "ПВК", вимагаємо ввести додаткові санкції у зв'язку з такою діяльністю", - підкреслив Висоцький.

Висоцький закликав всі держави-учасники ОБСЄ змусити Росію виконувати взяті на себе зобов'язання в рамках ОБСЄ, а також застосувати санкції у відношенні РФ з-за агресії біля Керченської протоки.

Нагадаємо, 21 лютого СБУ повідомила, що в аннексированном Росією Криму пройшов набір найманців в ряди ПВК "Вагнер" для участі у збройному конфлікті в Судані.

    Реклама на dsnews.ua