• USD 27.8
  • EUR 32.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

В окупованому Криму військові бази Росії "страждають" за відсутності води

Реклама на dsnews.ua
Російські військові бази і сільгосппідприємства в окупованому Криму відчувають гостру нестачу у водопостачанні, тож є вірогідність військових дій з боку РФ для отримання доступу до водних ресурсів

Про це йдеться в повідомленні заступник голови представництва президента в АР Крим Таміли Ташевой, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

За словами Ташевой, на даний момент вода на півострові без обмежень доступна лише для побутових потреб. При цьому Росії необхідно забезпечувати військові бази водою в повному обсязі.

Ташева допускає, що для доступу до водних ресурсів Кремль може вдатися до військового сценарієм.

"Що стосується того, чи може РФ використовувати військовий сценарій, щоб отримати доступ до ресурсу (воді, - ред.), то так, є така ймовірність, але все-таки треба говорити про те, що потуг саме на півдні, конкретно для проходу з Криму, у них не вистачає. Їм треба буде відкривати другий фланг і робити прорив", - уточнила чиновник.

У представництві Зеленського сподіваються, що Росія не зважиться на повномасштабну військову операцію, оскільки для безперешкодного доступу до Криму російським військам доведеться захопити близько 100 км Херсонської області.

Представники окупаційних властей Криму визнають, що ситуація з водопостачанням на півострові дійсно складна. При цьому звучать заяви про нібито "активних заходів" для її вирішення.

За словами колишнього глави представництва президента Бориса Бабіна, про нормалізації постачання води в достатньому обсязі не може бути й мови. Бабин упевнений, що такі заяви російських чиновників є фейковими.

"Її (води - ред.) не вистачає для сільського господарства і для мілітаризації. Тому, на жаль, є реальна загроза, що вони захочуть вирішити це питання будь-яким способом", - сказав у коментарі виданню Бабін.

    Реклама на dsnews.ua