• USD 27.6
  • EUR 32.5
  • GBP 36
Спецпроєкти

В ООН розкритикували Україну за систему перетину КПВВ на Донбасі

Реклама на dsnews.ua
В Організації Об'єднаних Націй закликали українську владу змінити правила перетину КПВВ на лінії розмежування на Донбасі на час карантину

Про це сказано у заяві координатора ООН з гуманітарних питань в Україні Асенефа Лубрани, передає "ДС".

"На сході України закриття всіх пунктів в'їзду-виїзду з кінця березня значить, що сотні людей, які, ймовірно, стикаються з терміновою необхідністю перетину лінії розмежування, не можуть систематично отримувати допомогу", - наголошується в заяві.

В цілому ООН визнає зусилля України, спрямовані на забезпечення можливості перетину лінії розмежування в ряді виняткових випадків.

Лубрани вважає, що введення зрозумілих і чітко визначених критеріїв дуже важливо для тих, у кого є законні підстави для перетину лінії розмежування.

Вона також підкреслила, що кількість громадян України, яким терміново необхідно перетнути КПВВ на лінії розмежування з ОРДЛО, продовжує зростати щодня.

"Я звертаюся до всіх зацікавленим сторонам і підкреслюю необхідність запровадження прозорого та ефективного механізму розгляду таких випадків, а також прошу прискорити видачу дозволів на перетин лінії розмежування в разі термінових обставин, поки діють обмеження, пов'язані з пандемією COVID-19", - додала координатор ООН.

Як повідомляла "ДС", 1 червня контрольні пункти в'їзду-виїзду (КПВВ) в районі проведення операції Об'єднаних сил на Донбасі будуть працювати за літнім графіком.

    Реклама на dsnews.ua