• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

В ОПУ хочуть розділити Нацгвардію на три частини

Реклама на dsnews.ua
В Офісі президента вважають, що частина Нацгвардії повинна залишитися у МВС, частина – перейти у підпорядкування Міноборони або Генштабу, а ще частина – перейти безпосередньо до президента

Про це розповів глава Офісу президента Андрій Богдан, передає "ДС" з посиланням на BBC News Україна.

"Ми вважаємо, що частина Нацгвардії може і повинна залишитися в МВС. Частина бойових підрозділів, що беруть участь у військовому конфлікті на Сході, повинна бути перепідпорядкована Міноборони або Генштабу. А частина підрозділів - безпосередньо президенту", - розповів Богдан.

В МВС, у свою чергу, заявили, що такі реформи приведуть до розвалу Нацгвардії.

"Нацгвардія логічно і природно знаходиться в структурі МВС саме тому, що несе правоохоронну функцію в тому числі. 14 з 19 функцій, які покладені законом на Нацгвардію - правоохранительны за своєю суттю", - кажуть у відомстві.

Також у міністерстві додали, що нацгвардейцы і так перебувають у президентській вертикалі: "Для будь-якого українського військового президент, який за Конституцією - Верховний головнокомандувач ЗСУ, - начальство".

Крім того, ЗМІ, посилаючись на свої джерела, повідомляли, що відразу після появи законопроекту про Нацгвардію Аваков прийшов на зустріч до Зеленському і погрожував звільненням.

Після цієї розмови процес розгляду Радою законопроекту призупинився, офіційно - через необхідність доработаток.

    Реклама на dsnews.ua