• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

В ОПУ переконані, що погляди Зеленського з Байденом щодо корупції збігаються

Реклама на dsnews.ua

У питанні боротьби з корупцією бачення президента України Володимира Зеленського та обраного американського лідера Джозефа Байдена цілковито збігаються

Про це заявив заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква в ефірі програми «Запитання тут ставимо ми» на Радіо НВ, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу голови держави.

За словами Жовкви, Зеленський "конкретними діями доводить свою налаштованість на боротьбу з корупцією".

Наприклад, заявляє заступник голови ОПУ, "торік завершилося створення антикорупційної системи України: відбувся повноцінний запуск роботи Вищого антикорупційного суду". Також, додає Жовква, "президент чітко виступив на захист антикорупційної інфраструктури НАЗК після спроби Конституційного Суду України нівелювати її функціонал".

«Тут я сподіваюсь і впевнений у тому, що майбутній президент Сполучених Штатів буде нашим союзником», – зазначив Ігор Жовква.

Нагадаємо, раніше представник глави держави в Конституційному суді Федір Веніславський заявив, що Володимир Зеленський має законодавчі підстави, щоб розпустити Конституційний суд після скандального рішення органу про скасування низки антикорупційних положень українського законодавства.

Як писала "ДС", у ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного суду України (КСУ). 3 листопада нардепи "Слуги народу" почали збирати підписи під зверненням до суддів Конституційного Суду щодо їхньої добровільної відставки. Наступного дня відповідне звернення нардепи передали безпосередньо до КСУ.

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, було скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів. 28 жовтня НАЗК відповідно до рішення КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій, але вже 29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобовʼязав НАЗК відкрити доступ до декларацій.

    Реклама на dsnews.ua