• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

В ОПУ заявили, що Ситник повинен залишити посаду директора НАБУ

Реклама на dsnews.ua

Заступник керівника Офісу президента України Олег Татаров заявив, що Артем Ситник "не має морального права очолювати антикорупційне відомство держави і повинен піти"

Про це Татарів заявив виданню "Закон і Бізнес", передає "ДС".

19 листопада президент Володимир Зеленський запевняв послів G7, що гарантує збереження посади директора Національного антикорупційного бюро за Артемом Ситником.

Кабінет Міністрів під час засідання 26 листопада схвалив проєкт "перехідного" закону, яким пропонується дозволити Артему Ситнику виконувати обов'язки директора Національного антикорупційного бюро України до призначення нового керівника.

Татаров, коментуючи це рішення, зазначив, що не хоче оцінювати сам законопроєкт, однак висловився щодо ситуації навколо НАБУ.

Заступник Андрія Єрмака назвав НАБУ "не українською історією", яка "знаходиться за межами нашої країни". На думку Татарова, Ситник не має права очолювати НАБУ.

"Можна виходити з різними законодавчими ініціативами, але корінням проблем в антикорупційній політиці держави є саме Артем Ситник. На моє особисте переконання, в НАБУ повинен бути проведений новий конкурс на посаду директора установи з урахуванням виключно українських інтересів", — зазначив Татаров.

Нагадаємо, Ситника в грудні 2019 року внесли до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення. Ситник потрапив до реєстру через незадекларований відпочинок в Рівненській області.

Рівненський апеляційний суд наклав на Артема Ситника штраф в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 грн. Ситник подав апеляцію на рішення українського суду про штраф в ЄСПЛ.

У серпні 2020 року Конституційний суд визнав неконституційним указ президента України про призначення у 2015 році Артема Ситника директором Національного антикорупційного бюро.

    Реклама на dsnews.ua