• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

У посольстві США назвали основні перепони, які заважають Україні на шляху розвитку

На думку тимчасового повіреного в справах США в Україні Крістіни Квін, найбільше розвитку України заважають російська агресія на сході та корупція

Крістіна Квін
Крістіна Квін
Реклама на dsnews.ua

Про це Квін сказала під час презентації Київським форумом з питань безпеки документа "12 пунктів стратегічного партнерства між США та Україною", передає "ДС".

Дипломат зазначила, що за адміністрації Джо Байдена Україна залишатиметься для США одним з найближчих партнерів і друзів і може розраховувати на підтримку у таких пріоритетних питаннях, як врегулювання конфлікту на сході України та боротьба з корупцією, яка є значною перешкодою для всебічного економічного зростання і євроатлантичної інтеграції України.

На її думку, президент Володимир Зеленський, намагаючись знайти вирішення цих двох пріоритетних питань, зіткнувся з викликами.

"Я думаю, ми усі можемо визнати це: у процесі мирного врегулювання, спроби України пожвавити переговори були в основному заблоковані російською непоступливістю, а щодо боротьби з корупцією — ми стали свідками наполегливої протидії з боку впливових монопольних кіл, які прагнуть підірвати незалежність та ефективність антикорупційної інфраструктури України, намагаючись уникнути відповідальності за свою корупційну поведінку. Ці монопольні кола також проводять широку кампанію дезінформації в Україні, спрямовану на дискредитацію порядку реформ в Україні та її курсу на Захід", — наголосила Квін.

Водночас, зазначила вона, додає надії прогрес із деякими ключовими реформами, як очікуваний запуск ринку землі, ухвалення проєкту про реформу СБУ у першому читанні. 

"Нещодавно президент зобовʼязався проводити комплексну судову реформу, що є дуже необхідним кроком для зменшення корупції в Україні", — додала вона.

Крістіна Квін зазначила, що США продовжать допомагати Україні зміцнювати незалежні інституції, "починаючи від Нацбанку й антикорупційних органів і закінчуючи судовою системою", тому що їхня роль є ключовою у боротьбі із впливом зацікавлених осіб.

Нагадаємо, раніше тимчасовий повірений у справах США Крістіна Квін розповіла, що заважає Україні на шляху до НАТО.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua