• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

У Раді хочуть зменшити розмір майбутнього податку для фермерів

Реклама на dsnews.ua

Фінансовий комітет Верховної Ради в ході засідання вирішив знизити розмір майбутнього податку для малих фермерів

Про це йдеться в повідомленні інформаційного управління апарату Верховної Ради, передає "ДС".

Голова комітету Данило Гетманцев розповів, що до нього звернулася група народних депутатів з пропозицією повернутися до розгляду законопроєктів №3131 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції" та альтернативного до нього №3131-1. Парламентарі просили переглянути рішення, прийняті комітетом 3 червня.

Після консультацій у професійних колах і з депутатами Ради в законі пропонують знизити мінімальну суму податків на гектар (ПДФО, фіксований податок, податок на прибуток, податок на землю, ЄСВ) для виробників і фізичних осіб. Пропонується знизити з 1400 грн на гектар до трохи більше 1200 грн на гектар (показник визначається як відсоток від нормативної оцінки землі).

Якщо така сума податків менше встановленої, різниця доплачується до місцевих бюджетів.

"Також проєктом вводиться перехідний період для тих, хто реєструється як сімейні ферми. Перші два роки податкове навантаження для них буде нульовим з подальшим поступовим зростанням до 2025 року", - інформують у Раді.

Очікується, що це вирішить одну з основних проблем законопроєкту - проблему одноосібників.

Нардепи під час обговорення відзначили, що в допрацьованому варіанті закону зняли багато питань, але все одно будуть вносити свої пропозиції при підготовці проєкту до другого читання.

Також члени комітету заявили про необхідність доопрацювання системи нормативно-грошової оцінки земель, яка є базою для оподаткування, щоб вона була більш справедливою.

"Підтримати редакцію підготовленого законопроєкту ... Внести на розгляд Верховної Ради підготовлений в комітеті проєкт і рекомендувати Верховній Раді включити його до порядку денного і прийняти за основу", - вирішили в ході засідання комітету.

Зазначимо, комітет ВР з питань антикорупційної політики не бачить ризиків корупції у законопроєкті №3131, який пропонує новий податок для малих фермерів.

Як повідомляла "ДС", до Верховної Ради внесено проєкт закону про детінізацію доходів від виробництва сільгосппродукції, згідно з яким власники землі будуть змушені платити близько 1500 грн з кожного гектара землі.

    Реклама на dsnews.ua