• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.4
Спецпроєкти

У Раді пропонують давати від 5 по 10 років в'язниці за пропаганду "русского мира"

У середу, 17 березня, народні депутати з фракції "Слуга народу" Олег Дунда і Олександр Аліксійчук зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт №5259 "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду ідеології "русского мира"

Верховна Рада
Верховна Рада / facebook.com/verkhovna.rada.ukraine
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчить інформація, розміщена на сайті парламенту, передає "ДС".

Автори ініціативи стверджують, що метою документа є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду "русского мира". Ця ідеологія є ідеологічним супроводом політики Росії по "збиранню земель", "твердженням імперських амбіцій, декларуванню себе не регіональною, а світовою наддержавою", а також спробою відродити СРСР, вважають "слуги народу".

Проєктом пропонується викласти в новій редакції статтю 436-1 "Виготовлення, розповсюдження комуністичної, нацистської символіки і пропаганда комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів".

Ініціатори документа пропонують карати пропагандистів обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк, із конфіскацією майна або без такої. Ті ж дії, вчинені особою, яка є представником влади, або вчинені повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації, караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років із конфіскацією майна або без такої.

Станом на четвер, 18 березня, законопроєкт спрямовано на розгляд парламентських комітетів.

Нагадаємо, 8 лютого прессекретар російського лідера Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що Україна нібито є частиною "русского мира" і Кремлю не подобається, що сама Україна це заперечує.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua