• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

У Раді зареєстрували законопроєкт про подвійне громадянство, але передбачили покарання за паспорт РФ

Реклама на dsnews.ua

Народні депутати України пропонують внести зміни до деяких законів країни, згідно з якими українці зможуть мати подвійне громадянство

Відповідний законопроєкт № 4640 "Про внесення змін до деяких законів України щодо правового забезпечення наявності іноземного громадянства (підданства) у громадян України" зареєстровано у Верховній Раді в понеділок, 25 січня, передає "ДС".

У документі пропонується внести зміни до закону України "Про громадянство", які надають громадянам України право отримувати громадянство (підданство) іноземної держави без втрати громадянства України. Також зміни передбачають можливість для іноземних громадян отримувати підданство України, зберігаючи при цьому своє.

Крім того, автори законопроєкту пропонують ввести декларування про наявність або відсутність іноземного громадянства і вести облік українців, які мають підданство інших держав. При цьому за порушення вимог щодо декларування пропонується ввести адміністративну і кримінальну відповідальність.

У той же час законопроєкт пропонує ввести подачу декларації про відсутність іноземного громадянства для тих осіб, які претендують на обрання на виборні посади або на державну службу, на службу в органи місцевого самоврядування, проходження служби в правоохоронних органах.

Також вводиться поняття "держава-агресор" щодо Росії. Особам, які мають громадянство РФ, пропонується заборонити реалізацію їх виборчих прав.

"Зокрема, в разі наявності у громадян України громадянства (підданства) держави, визнаного агресором по відношенню до України, передбачено заборону зазначеним громадянам у реалізації їх виборчих прав. Така заборона діє до моменту скасування у певної держави статусу агресора або припинення цими громадянами громадянства (підданства) такої держави", — сказано в пояснювальній записці до документа.

    Реклама на dsnews.ua