• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

У Раді зареєстрували законопроєкт про підвищення пенсійного віку

"Слуги народу" пропонують підвищити пенсійний вік для українців. Нардепи внесли в Раду законопроєкт, відповідно до якого пенсійний вік до 2035 року збільшиться на один рік

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчить документ, оприлюднений на сайті парламенту, передає "ДС".

Нардепи від "Слуги народу", які виступили авторами законопроєкту №5566, пропонують, аби з 1 січня 2023 року пенсійний вік в Україні підвищувався на один місяць на рік, тоді до 2035 року він збільшиться на 12 місяців — до 61 року.

Також документ пропонує зменшити пенсійний вік на 6 місяців при народженні дитини та її догляд до шестирічного віку. Зменшення пенсійного віку для жінок планують застосовувати за кожну дитину, при цьому він не може бути знижений більш ніж на три роки.

"Необхідність прийняття зазначеного законопроєкту обумовлена як нормами міжнародного права, в тому числі і аналітикою законодавства країн-членів Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки та Азії, так і сприянням економічному, соціальному й адміністративному розвитку суспільних відносин у сфері пенсійного забезпечення", — повідомляється в пояснювальній записці до проєкту закону.

Нагадаємо, з 1 липня українцям, які вийшли на пенсію в 2019-2020 роках, встановлять щомісячну доплату в 100 гривень. Доплата встановлюється через те, що ці люди не підпадають під планову щорічну індексацію.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua