• USD 27.9
  • EUR 33.9
  • GBP 39.4
Спецпроєкти

У Раді заявили про провал інформаційної кампанії щодо розмитнення "евроблях"

Реклама на dsnews.ua
В Україні провалена роз'яснювальна робота про правила розмитнення авто на "єврономерах", тому цей процес йде повільно

Про це заявила голова підкомітету з питань митної справи комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Тетяна Острикова, передає "ДС".

За її словами, за тиждень було розмитнено близько 74 авто з іноземною реєстрацією, уточнила "Українська правда".

"Поки немає належної роз'яснювальної політики і тому люди не розуміють, хто і як повинен в'їжджати, які документи необхідні для розмитнення та інше", - сказала нардеп.

Острикова додала, що якщо не буде проведена належна роз'яснювальна робота і люди не встигнуть розмитнити свої авто в пільговий період, то доведеться ставити питання про його продовження.

Нагадаємо, 8 листопада Верховна Рада прийняла у другому читанні і в цілому закон №8487, метою якого є зниження вартості розмитнення автомобілів на "єврономерах".

Закон передбачає введення базових ставок для автомобілів в залежності від типу двигуна і його обсягу. Так, для бензинових двигунів об'ємом до 3000 і понад 3000 куб. см запроваджуються базові ставки відповідно 50 і 100 євро. Для дизельних двигунів об'ємом до 3500 і понад 3500 куб. см запроваджуються базові ставки відповідно 75 і 150 євро. Також вводиться граничний коефіцієнт віку автомобіля, становить 15. Тобто, для автомобілів, вік яких перевищує 15 років, буде застосовуватися коефіцієнт 15.

Прийнятим законом передбачається використання понижуючого коефіцієнта при розрахунку 0,5 ставки податку за розмитнення раніше ввезених авто (так званих "евроблях"), якщо вона буде здійснена протягом перших 30 днів з дня набрання чинності закону. Раніше ввезені автомобілі з "еврономерами" можна буде перевести в режим імпорту, якщо буде сплачено штраф у розмірі 8500 грн.

Також 8 листопада нардепи прийняли закон №8488, яким вводиться обмеження на кількість авто, які ввозяться без грошового забезпечення на митну територію України, та посилюється відповідальність за порушення митних правил.

Разом з тим "евробляхеры" заявили, що незадоволені прийнятими Радою законами. Керівник організації "Авто Євро Сили" Олег Ярошевич в знак протесту спалив свій позашляховик. У вівторок, 20 листопада, власники "евроблях" оголосили про початок всеукраїнської безстрокової акції протесту, яка супроводжувалася блокуванням доріг і автомобільними заторами.

21 листопада голова МВС Арсен Аваков пригрозив "евробляхерам" жорстким заходами за незаконне перекриття автомобільних доріг, а також дав доручення розблокувати рух.

Тим не менш власники автомобілів з іноземною реєстрацією в неділю, 25 листопада, заблокували пункти пропуску на західній ділянці кордону. У зв'язку з напруженою ситуацією на кордоні Державна прикордонна служба України перейшла на посилений режим роботи.

    Реклама на dsnews.ua