• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

У Раду внесли "поблажки" для "евробляхеров", що працюють на благо ЗСУ

Реклама на dsnews.ua
У Верховній Раді зареєстровані законопроекти, якими пропонується звільнити від відповідальності громадян, які ввезли машини на єврономерах для потреб операції Об'єднаних сил

Відповідні проекти законів внесла в парламент 7 грудня група внефаркционных народних депутатів, передає "ДС" з посиланням на Depo.ua.

Автори законопроектів №9382 і №9383 в пояснювальній записці підкреслюють, що від реалізації схвалених Радою законів на практиці волонтери понесуть адміністративну відповідальність і будуть змушені сплатити відповідні митні, податкові та інші платежі за транспортні засоби, якими фактично не володіють і не розпоряджаються.

"Згідно з прийнятими законодавчими актами, за допомогу військовим, які захищають Україну.., волонтерів держава "віддячить" досить суворим покаранням. Саме для звільнення зазначеної категорії волонтерів від адміністративної відповідальності, а також від справляння митних, податкових та інших платежів і звільнення підрозділів військових формувань України, яким були передані відповідні транспортні засоби, від митних, податкових та інших платежів і були розроблені проекти закону", - сказано в записці.

Пропонується звільнити від майбутніх санкцій тих власників "евроблях", які до 25 листопада 2018 передали в установленому порядку свої авто для потреб Збройних сил України, Національної гвардії, Міністерства внутрішніх справ, СБУ або іншим державним формуванням, які беруть безпосередню участь в АТО/ОНС.

Також передбачається дозволити державним органам розмитнювати такі автомобілі без будь-яких податків.

При цьому згадані норми пропонується поширити лише на легкові автомобілі (категорія УКТ ЗЕД 8703). Крім цього, пропонується всі конфісковані "евробляхи" (за статтями 470 і 480 МКУ) передавати ЗСУ та інших підрозділів, які беруть безпосередню участь в ООС.

Нагадаємо, 8 листопада Верховна Рада прийняла у другому читанні і в цілому закон №8487, метою якого є зниження вартості розмитнення автомобілів на "єврономерах".

Закон передбачає введення базових ставок для автомобілів в залежності від типу двигуна і його обсягу. Так, для бензинових двигунів об'ємом до 3000 і понад 3000 куб. см запроваджуються базові ставки відповідно 50 і 100 євро. Для дизельних двигунів об'ємом до 3500 і понад 3500 куб. см запроваджуються базові ставки відповідно 75 і 150 євро. Також вводиться граничний коефіцієнт віку автомобіля, становить 15. Тобто, для автомобілів, вік яких перевищує 15 років, буде застосовуватися коефіцієнт 15.

Прийнятим законом передбачається використання понижуючого коефіцієнта при розрахунку 0,5 ставки податку за розмитнення раніше ввезених авто (так званих "евроблях"), якщо вона буде здійснена протягом перших 30 днів з дня набрання чинності закону. Раніше ввезені автомобілі з "еврономерами" можна буде перевести в режим імпорту, якщо буде сплачено штраф у розмірі 8500 грн.Також 8 листопада нардепи прийняли закон №8488, яким вводиться обмеження на кількість авто, які ввозяться без грошового забезпечення на митну територію України, та посилюється відповідальність за порушення митних правил.

Разом з тим "евробляхеры" заявили, що незадоволені прийнятими Радою законами. Керівник організації "Авто Євро Сили" Олег Ярошевич в знак протесту спалив свій позашляховик. У вівторок, 20 листопада, власники "евроблях" оголосили про початок всеукраїнської безстрокової акції протесту, яка супроводжувалася блокуванням доріг і автомобільними заторами.

21 листопада голова МВС Арсен Аваков пригрозив "евробляхерам" жорстким заходами за незаконне перекриття автомобільних доріг, а також дав доручення розблокувати рух.

Тим не менш власники автомобілів з іноземною реєстрацією в неділю, 25 листопада, заблокували пункти пропуску на західній ділянці кордону. У зв'язку з напруженою ситуацією на кордоні Державна прикордонна служба України перейшла на посилений режим роботи.

    Реклама на dsnews.ua