• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

В РНБО заявили, що мобільний додаток "ВКонтакте" збирає дані українців

Реклама на dsnews.ua

Оновлена робота проксі в мобільному додатку "ВКонтакте" має на меті збір російськими спецслужбами даних про громадян України, які користуються соцмережею

Про це заявив заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Сергій Демедюк, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу відомства

"З моменту застосування санкцій ми бачимо періодичне поширення інформації про відновлення доступу до цієї соцмережі на території України навіть не зважаючи на нестабільну роботу проксі. Ми впевнені, що цей додаток використовується російськими спецслужбами для збору даних про громадян України і всіх, у кого він встановлений".

За словами Демедюка, активізація роботи російських соціальних мереж напередодні виборів може становити загрозу національній безпеці країни.

Він наголосив, що після застосування санкцій щодо соціальної мережі "ВКонтакте" фахівці українських правоохоронних органів вживають заходів до забезпечення реалізації санкційних обмежень. Водночас спецслужби РФ із використанням можливостей розробників програмного забезпечення шукають нові методи обходу санкцій.

Зокрема нещодавно вчергове було оновлено роботу проксі в мобільному додатку та надано доступ до соцмережі "ВКонтакте" українським користувачам.

За словами Демедюка, активізація роботи додатку має на меті не надання користувачеві доступу до соціальної мережі без застосування додаткових сервісів для обходу санкцій, а збір даних громадян України та поширення дезінформації для впливу на громадську думку і маніпулювання нею.

Зазначається, що спеціалісти Національного координаційного центру кібербезпеки при РНБО у співпраці з міжнародними колегами та партнерами напрацьовують заходи щодо реагування та блокування роботи мобільного додатку "ВКонтакте" на території України.

Нагадаємо, російська соціальна мережа "ВКонтакте" на своїй офіційній сторінці для українських користувачів повідомила, що розробники поліпшили роботу проксі в мобільному додатку, завдяки чому ВК тепер можна користуватися "без обмежень". Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко доручив перевірити цю інформацію.

    Реклама на dsnews.ua