• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

В СБУ нарікають на гібридні загрози Росії і наполягають на додаткових засобах протидії

Реклама на dsnews.ua

Реформа СБУ повинна враховувати гібридні загрози з боку Російської Федерації та надати спецслужбі додаткові механізми для протидії їм

Про це сказав заступник керівника з питань реформи СБУ Сергій Пунь під час дискусії, організованої Американською асоціацією юристів «Ініціатива з верховенства права» (ABA ROLI) спільно з Центром громадянських свобод, передає "ДС" з посиланням на сайт СБУ.

«У нас є спільний кордон з країною, яка представляє потенційну загрозу і яка не вважає за можливе існування нашої незалежної держави в майбутньому. І визначати конструкцію українського сектора безпеки необхідно з урахуванням цієї загрози — щоб не дати їй реалізуватися», — сказав Пунь.

Він підкреслив, що реальність російської агресії краще усвідомлюють країни Східної Європи і Балтії. Адже вони перш за все оцінюють її загрозу з урахуванням свого історичного досвіду і наявності спільного з Росією кордону. Без фактору РФ в Україні могла б існувати ефективна класична інформаційна спецслужба, проте нинішні реалії вимагають іншого підходу.

Також він закликав експертів аналізувати законопроєкт про СБУ не з позиції, що її співробітники апріорі будуть зловживати майбутніми повноваженнями. Адже така презумпція винності закладає норми, які свідомо ускладнюють контррозвідувальну та оперативно-розшукову роботу. Пунь закликав шукати баланс, який дасть можливість СБУ ефективно працювати.

Під час дискусії експерти погодилися, що ключовим методом цивільного демократичного контролю за діяльністю спецслужби повинен стати саме парламентський. Таким чином, можна буде забезпечити баланс між доступом до інформації про діяльність СБУ, в тому числі про проведені нею спецоперації, і належним захистом державної таємниці та конфіденційних джерел спецслужби.

    Реклама на dsnews.ua