• USD 27.5
  • EUR 32.4
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

У США переживають за безпеку місії ОБСЄ на Донбасі

Реклама на dsnews.ua
Посол США в ОБСЄ Джеймс Гілмор висловив стурбованість повідомленнями про стрілянину та вибухи поблизу позицій Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі

Про це Гілмор заявив під час свого виступу в Постійній раді ОБСЄ у Відні, передає "ДС з посиланням на "УНН".

"Ми стурбовані низкою недавніх серйозних інцидентів, в яких спостерігачі піддавалися обстрілу зі стрілецької зброї чи вибухів поблизу їх позицій. Безпеку спостерігачів ПММ повинні бути найвищим пріоритетом для усіх держав-учасників, і ми вітаємо ваші постійні зусилля щодо забезпечення їх благополуччя", - зазначив Гілмор.

Посол також підкреслив необхідність забезпечити пересування моніторингової місії по всій території України.

"Тим не менш, сили, очолювані Росією, продовжують переслідувати спостерігачів і затримувати або блокувати їх пересування. У період з квітня по червень пересування СММ було обмежено 273 рази. Всі, крім 11 таких випадків, що сталися на території, контрольованій Росією", - заявив дипломат.

Крім того, він згадав про більш ніж 150 випадків перешкод сигналами безпілотних літальних апаратів, які призвели до втрати чи пошкодження п'яти міні-безпілотників.

"БПЛА і камери є невід'ємним компонентом операцій СММ, особливо в період, коли місія діє при скороченому штаті. Не бентежить моїх російських колег те, що їх маріонеткові сили тиждень за тижнем займаються подібним дрібним вандалізмом, знищуючи майно цієї організації, за яке платять члени цієї ради? Можна подумати, що, відверто кажучи, елементарна самоповага могло б змусити їх покласти край такій поведінці", - сказав Джеймс Гілмор.

Як повідомляла "ДС", міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков допускає введення миротворчої місії ОБСЄ на окуповану територію Донецької і Луганської областей.

    Реклама на dsnews.ua