• USD 41.2
  • EUR 44.7
  • GBP 53
Спецпроєкти

У в'язницях Росії і Криму з "липовим" справах знаходяться більше 30 українців, — Гройсман

Реклама на dsnews.ua
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман в День пам'яті жертв політичних репресій згадав про більш 30 українців, які перебувають у казематах Росії і Криму з "липовим" справах

Про це передає "ДС" з посиланням на прес-службу КМУ.

"Сьогодні вся Україна вшановує пам'ять жертв політичних репресій: до меморіальних комплексів та пам'ятників у багатьох населених пунктах держави наші співвітчизники несуть квіти. Ми схиляємо голови, віддаючи данину поваги тим, хто загинув або постраждав від тоталітарного режиму за свою свободу, національність, віросповідання, політичні переконання і громадянську позицію. Повний масштаб кількості жертв репресій і переслідувань за часів СРСР є до остраху величезним", - йдеться в повідомленні.

Гройсман зазначив, що "ми уважно вивчаємо ці драматичні сторінки історії нашої країни і залучаємо до цього наступні покоління, щоб вони розуміли, якою важкою ціною нам далася свобода і незалежність, право жити в демократичній і європейській країні".

"Буквально кілька днів тому - 18 травня - ми вшанували пам'ять жертв депортації 1944 року з Криму, коли сталінський режим депортував з Батьківщини близько 200 тис. осіб кримськотатарської національності, а також інших корінних мешканців півострова. На наших очах в окупованому Криму розгортається новий маховик політичних репресій проти громадян України: піддаються переслідуванням українські і кримськотатарські активісти, забороняються мирні зібрання, людей викрадають на вулицях, переслідують за етноконфесійною і мовно-культурними ознаками, кидають за ґрати за сфабрикованими звинуваченнями. У казематах Росії і Криму з "липовими" справами перебувають понад 30 громадян України, проте ці списки навряд чи є повними", - додав він.

За словами прем'єра, уряд України і правозахисні організації нашої держави і світу докладають чимало зусиль, щоб звільнити українських в'язнів сумління, але російський режим щоразу вигадує бюрократичні дурості і встановлює перешкоди для правового і дипломатичного вирішення цієї проблеми.

"Переконаний, що ми повинні вселяти надію, оптимізм і підтримку в душі і серця наших співвітчизників - в'язнів совісті, які, перебуваючи в російських в'язницях і таборах, в нелюдських умовах щодня борються за нашу свободу і демократичну країну. Вся Україна схиляє голову перед їх мужністю і знає героїв поіменно, і настане той день, коли всі вони повернуться на Батьківщину повернуться переможцями", - резюмував Гройсман.
Нагадаємо, 21 травня в Україні вшановують пам'ять жертв політичних репресій.

    Реклама на dsnews.ua