• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

В "УДАРі Віталія Кличка" заявляють, що "антиолігархічний" законопроект №5600 б’є не по олігархах, а по середньому класу

В "УДАРі Віталія Кличка" заявляють, що новий варіант законопроєкту №5600, підготовлений до другого читання, не завдає жодної шкоди олігархам, але прицільно б’є по середньому класу. Як і перший варіант, він спрямований проти того, щоб українці ставали заможнішими

Реклама на dsnews.ua

Відповідну заяву опубліковано на сайті "УДАРу".

"Від "антиолігархічного" в законопроекті лишилася тільки назва. Додаткові надходження до бюджету будуть забезпечуватися за рахунок посилення фіскального тиску на дрібний та середній бізнес", — йдеться в заяві.

В "УДАРі" зазначають, що в результаті боротьби та тиску на владу вдалося домогтися, щоб з тексту законопроєкту зникли скандальні норми про оподаткування ПДВ продажу житла, про ПДФО для селян, які торгують своєю городиною, про блокування роботи підприємств, яким надіслано підозру про податкове порушення тощо. Але в проєкті досі залишаються норми про 18-відсотковий податок для селян з доходу вище 12 мінімальних зарплат, про мінімальне податкове зобов'язання для фермерів та низка інших, які погіршать становище малого і середнього бізнесу та всіх українців, йдеться в заяві.

Водночас із законопроекту зник базовий принцип, який передбачав збільшення бюджетних надходжень за рахунок великого бізнесу. А рівень надходжень до бюджету від ренти на руду може навіть зменшитися, попереджають в "УДАРі".

"Ухвалення законопроєкту №5600 призведе до різкого зростання цін, погіршення становища всіх людей та знищення середнього класу в Україні. "УДАР Віталія Кличко" закликає зняти законопроєкт з розгляду, якщо з нього не будуть видалені всі норми, які погіршують становище українських підприємців та звичайних громадян. "Антиолігархічний" закон має відповідати своїй назві та бути спрямованим проти олігархів", — наголошується в заяві.

 "УДАР Віталія Кличка" підкреслює: влада має не тиснути на бізнес, а зосередитися на заходах стимулювання. Встановити рівні податкові правила для всіх, налагодити ефективну роботу АМКУ, завершити судову реформу та дотримуватись зобов’язань перед іноземними інвесторами.

    Реклама на dsnews.ua