• USD 27.6
  • EUR 32.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

В Україні ліквідована одна з найбільших корупційних схем в історії країни

Реклама на dsnews.ua
На виконання завдання президента України Володимира Зеленського Минцифры, СБУ, Офіс Генпрокурора, Державна податкова служба та Державна служба фінансового моніторингу зупинили протиправний механізм формування сум податкових кредитів по ПДВ для підприємців

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Офісу президента, передає "ДС".

Після ліквідації схеми до державного бюджету за два місяці додатково надійшло 9 млрд грн.

Незаконне формування сум податкових кредитів по ПДВ відбувалося, зокрема, через несанкціонованого втручання в роботу інформаційно-телекомунікаційних систем, яке спотворило процеси обробки інформації.

"Ми з допомогою СБУ і Міністерства цифровий трансформації встановили, що система моніторингу ризиків, яка використовується в адмініструванні ПДВ, мала істотну і дуже небезпечну похибка в алгоритмі роботи. Ця похибка не відповідала чинному законодавству", - розповів заступник голови Державної податкової служби України Євген Олейников в ході брифінгу в Офісі Президента.

За його словами, завдяки цій похибки шахраї могли імітувати свою відповідність критеріям безумовної реєстрації. Система вважала їх сумлінними платниками податків, тому їх податкові накладні не перевірялися на предмет ризику.

У той же час віце-прем'єр-міністр - міністр цифровий трансформації Михайло Федоров повідомив, що інтенсивна робота щодо подолання схеми тривала останні кілька місяців завдяки сумлінній роботі СБУ, новому керівництву Мінфіну і ДПС, яка вперше в історії України надала доступ для повноцінного аудиту інформаційних систем.

"За нашою інформацією, це була одна з найбільших корупційних схем за всю історію України. І вона сьогодні була повністю зупинена. Ми це відчуваємо по інформаційним кампаніям і атак на керівництво Міністерства фінансів і на керівництво податкової та СБУ", - заявив віце-прем'єр-міністр.

Михайло Федоров зазначив, що сфера цифрової трансформації - це один із пріоритетів Президента України Володимира Зеленського. Цього курсу українська влада буде і надалі дотримуватися - не тільки для впровадження зручних електронних послуг, але і для боротьби з корупцією.

Зокрема, з наступного тижня запрацює державний реєстр в будівельній галузі. Крім того, в цьому році планується налагодити електронний взаємодія з митницею для можливості відстеження товарів відразу після перетину кордонів, а також ввести електронний акциз і програмний РРО.

    Реклама на dsnews.ua