• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

В Україні ліквідована одна з найбільших корупційних схем в історії країни

Реклама на dsnews.ua

На виконання завдання президента України Володимира Зеленського Міністерство цифрової трансформації, СБУ, Офіс генпрокурора, Державна податкова служба та Державна служба фінансового моніторингу зупинили протиправний механізм формування сум податкових кредитів по ПДВ для підприємців

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Офісу президента, передає "ДС".

Після ліквідації схеми до державного бюджету за два місяці додатково надійшло 9 млрд грн.

Незаконне формування сум податкових кредитів по ПДВ відбувалося, зокрема, через несанкціоноване втручання в роботу інформаційно-телекомунікаційних систем, яке спотворило процеси обробки інформації.

"Ми з допомогою СБУ і Міністерства цифрової трансформації встановили, що система моніторингу ризиків, яка використовується в адмініструванні ПДВ, мала істотну і дуже небезпечну похибку в алгоритмі роботи. Ця похибка не відповідала чинному законодавству", - розповів заступник голови Державної податкової служби України Євген Олейніков у ході брифінгу в Офісі президента.

За його словами, завдяки цій похибці шахраї могли імітувати свою відповідність критеріям безумовної реєстрації. Система вважала їх сумлінними платниками податків, тому їх податкові накладні не перевірялися на предмет ризику.

У той же час віцепрем'єр-міністр - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що інтенсивна робота щодо подолання схеми тривала останні кілька місяців завдяки сумлінній роботі СБУ, новому керівництву Мінфіну і ДПС, яка вперше в історії України надала доступ для повноцінного аудиту інформаційних систем.

"За нашою інформацією, це була одна з найбільших корупційних схем за всю історію України. І вона сьогодні була повністю зупинена. Ми це відчуваємо по інформаційним кампаніям і атакам на керівництво Міністерства фінансів і на керівництво податкової та СБУ", - заявив віцепрем'єр-міністр.

Михайло Федоров зазначив, що сфера цифрової трансформації - це один із пріоритетів президента України Володимира Зеленського. Цього курсу українська влада буде і надалі дотримуватися - не тільки для впровадження зручних електронних послуг, але і для боротьби з корупцією.

Зокрема, з наступного тижня запрацює державний реєстр у будівельній галузі. Крім того, в цьому році планується налагодити електронну взаємодію з митницею для можливості відстеження товарів відразу після перетину кордонів, а також ввести електронний акциз і програмний РРО.

    Реклама на dsnews.ua