• USD 27.9
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

В Україні стартувала підготовка до перших виборів в об'єднаних громадах

Реклама на dsnews.ua
У суботу, 9 вересня, розпочалася підготовка до виборів, які вперше призначені на 29 жовтня

У 201-ї об'єднаної територіальної громади (ВІДГ) почався процес з обрання депутатів сільських, селищних, міських рад та відповідних сільських, селищних, міських голів, повідомили в прес-службі ЦВК, передає "ДС".

Згідно з календарним планом основних організаційних заходів з підготовки та проведення перших виборів у ВІДГ, до 16 вересня включно районні виборчі комісії повинні утворити сільські, селищні, міські виборчі комісії (ТВК) і сформувати їх складу.

До 20 вересня повинні бути утворені територіальні одномандатні виборчі округи, всього - понад 4,5 тисячі. До 25 вересня починається процес висування кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови на перших місцевих виборах, додали в Центрвиборчкомі.

За даними ЦВК, до складу 201-ї ВІДГ увійшли 933 місцевих рад (міських - 25, сільських - 67, сільських - 841).

Вибори в об'єднаних територіальних громадах є складовою частиною проведеної урядом політики децентралізації, яка передбачає скасування районного поділу в Україні. У кожній області передбачається створення 4-6 повітів, які у свою чергу, поділяються на територіальні громади.

    Реклама на dsnews.ua