• USD 27
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

В Україні можуть створити службу перевірки якості медичної допомоги, — Ляшко

В Україні розглядають можливість створення державної служби перевірки якості медичної допомоги

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко під час зустрічі з журналістами, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

За його словами, Національна служба здоровʼя, яка є національним страхувальником, не має повноважень перевіряти якість надання медичної допомоги – вона лише здійснює оплату медичних послуг і перевіряє виконання договорів.

"Питання призначення лікарських засобів, ведення випадку – у НСЗУ немає таких повноважень. Треба, щоб були люди, які можуть прийти, подивитися правильність призначення, застосування для кожного конкретного пацієнта в кожному конкретному випадку", – вважає Ляшко.

Він додав, що зараз це питання вирішується через діяльність клініко-експертних комісій при департаментах охорони здоров’я, але до їхньої роботи багато зауважень.

Ляшко зазначив, що якість медичної допомоги передбачена трьома документами: Стратегією людського розвитку, яка затверджена указом президента на початку червня, Національною економічною стратегією до 2030 року і Бюджетною декларацією на три роки, яка має бути прийнята урядом та схвалена Верховною Радою.

"В кожному з цих документів контроль якості надання медичної допомоги є в пріоритеті", — наголосив міністр.

Нагадаємо, вчора Віктор Ляшко відкинув претендентів на пост глави Національної служби здоровʼя, натякнувши на їх молодість і обмеженість, і заявив, що потрібно проводити новий конкурс.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua