• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

В Україні посилять відповідальності за порушення дорожнього руху: Зеленський підписав закон

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху» № 1231-IX, який Верховна Рада ухвалила 16 лютого 2021 року

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на сайті голови держави, передає "ДС".

Закон посилює відповідальність за порушення правил дорожнього руху. Зокрема, збільшено штрафи за порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами, обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху, залишення місця дорожньо-транспортної пригоди, а також за керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право водіння.

Також посилюється адміністративна відповідальність за порушення правил дорожнього руху пішоходами, велосипедистами та особами, які керують гужовим транспортом, і погоничами тварин.

Крім того, посилено відповідальність за керування транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними суднами у стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння.

Також документ дає змогу поліцейським використовувати засоби відеозапису, з обов’язковим долученням таких матеріалів до протоколу про адміністративне правопорушення.

Законом передбачається можливість зупинки транспортного засобу поліцейським для огляду водіїв з використанням спецзасобів для перевірки на стан сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо, 16 лютого 2021 року Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроєкт №2695, згідно з яким посилюється відповідальність за окремі правопорушення в сфері безпеки дорожнього руху.

Як писала "ДС", у жовтні 2020 року Кабінет міністрів України схвалив стратегію підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2024 року. Міністерству інфраструктури спільно з іншими зацікавленими органами виконавчої влади в тримісячний термін було доручено розробити і подати уряду проєкт плану заходів щодо реалізації даної стратегії

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua