• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

В українських школах змінюють санітарний регламент: що він передбачає

Реклама на dsnews.ua

Міністерство охорони здоров'я України переводить школи на новий санітарний регламент, який регулює наявність інтернету, зобов'язує обладнати туалети всередині будівлі, а також забороняє орендувати шкільні приміщення під непрофільний бізнес

Про це на брифінгу заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко, передає "ДС".

За його словами, на сьогодні в Міністерстві юстиції зареєстровано новий санітарний регламент для шкіл. Він вступає в силу з 1 січня 2021 року.

Ключові особливості нового регламенту:

  • учні, які проживають в більш ніж 2 км від школи, повинні бути забезпечені шкільними автобусами;
  • працівники шкіл, в тому числі вчителі, повинні проходити профілактичні медогляди. У разі порушення термінів їх не допускатимуть до шкіл;
  • оренда приміщень шкіл не під освітні потреби заборонена.

Крім того, встановлено вимоги до благоустрою шкіл, а також дозволено використання дротового і бездротового інтернету. При цьому WiFi-роутери повинні бути встановлені на висоті не нижче 2 метрів від підлоги і вимикатися у позанавчальний час.

Встановлено нові вимоги до комп'ютерного обладнання, оскільки попередні були прийняті ще в 2001 році. Зокрема, екран ПК повинен бути не менше 15 дюймів, для ноутбуків дозволяється не менше 14 дюймів, але з окремими мишею і клавіатурою.

Для профілактики сколіозу рекомендується крім підбору меблів по зросту не менше двох разів на рік пересаджувати учнів в інші ряди. Учнів, які схильні до частих застуд, рекомендується пересаджувати на третій ряд від вікна, тобто біля внутрішньої стіни.

Крім того, туалети тепер повинні бути встановлені всередині кожної школи. На сьогодні кожна десята школа має туалети на вулиці.

Що стосується харчування, то в школах дозволяється влаштування кейтерингу на принципах здорового харчування. Також забороняється в школі продавати снеки, чіпси, ковбаси, копчену і солону рибу, солодощі, цукерки і так далі.

    Реклама на dsnews.ua