• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

У Зеленського створили чат-бот для мешканців Криму: що він може

Реклама на dsnews.ua

Представництво президента України Володимира Зеленського в Криму спільно з правозахисниками презентувало чат-бот CrimeaIsUAbot у Telegram, створений для мешканців окупованого півострова

Про це йдеться у повідомленні пресслужби ОПУ, передає "ДС".

Чат-бот CrimeaIsUAbot (t.me/CrimeaIsUaBot) презентували спільно з правозахисною організацією "КримSOS" та Українською Гельсінською спілкою з прав людини. Він створений для громадян, які мешкають на території окупованого півострова. З його допомогою вони зможуть отримати типові відповіді на найбільш поширені запитання.

"Чат-бот CrimeaIsUAbot дає змогу одержати миттєву консультацію в режимі 24/7 щодо оформлення паспорта громадянина України, свідоцтва про народження та смерть на окупованій території, актуальну інформацію стосовно порядку перетину КПВВ. І це – зі зразками документів для заповнення та можливістю записатися в чергу на подачу документів", — перелічили в ОПУ.

Чат-бот буде розміщено на сайтах профільних державних органів і громадських організацій. Перелік питань, на які можна буде отримати відповіді, доповнюватиметься.

У Представництві наголосили, що, попри тимчасову відсутність доступу до території Криму, прагнуть мати зв’язок з українськими громадянами на окупованих територіях. Одним з інструментів є надання адміністративних, соціальних та інших послуг.

Деякі послуги та консультації щодо їхнього отримання вже зараз можна частково перевести в електронний формат. Так, вже функціонує електронна черга для подання документів на отримання біометричного паспорта або ID-картки громадянина України, укладення декларації з сімейним лікарем.

Паралельно триває робота щодо подання в онлайн-режимі документів на реєстрацію шлюбу, онлайн-нотаріату, документів на проїзд на тимчасово окуповану територію для іноземців та документів для реєстрації актів цивільного стану, зокрема народжень на тимчасово окупованих територіях тощо, а також подання документів у заклади вищої освіти.

Отримати інформацію та допомогу можна, скориставшись чат-ботом CrimeaIsUAbot, або на сторінці Представництва у Facebook та на сайті.

Як писала "ДС", шість країн, які не є членами Євросоюзу, приєдналися до рішення Європейської Ради про продовження санкцій проти Росії за анексію АР Крим.

    Реклама на dsnews.ua