• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Вадим Денисенко: Навіщо Батьківщина закликає людей не платити за комуналку

Заклики перестати платити за комунальні послуги - це не лише політтехнологія. Це ще й спроба поставити ряд муніципалітетів на коліна
Реклама на dsnews.ua

Нарешті сталося ті, на що так довго натякали деякі політики: громадські організації "Публічний аудит" та "Тарифна мобілізація" зазивали громадян не платити за комунальні послуги і нібито, тім самим поставити монополістів на коліна (вони навіть розробили методичку, що робити, щоб не платити). По суті, вся ця історія до болі нагадує історію з законом про дітей війни - створюється проблема, яку потім роками ніхто не зможе вирішити. До чого це насправді призведе?

1. Напряму стверджувати, що вищезгадані організації є частиною Батьківщини ніхто не наважиться. Просто вони повністю ідуть у фарватері дій і заяв Юлії Тимошенко. Можливо, це випадковість, але якась аж надто закономірна випадковість. Будучи громадським рухом вони можуть бути більш радикальними і говорити те, що вголос не може собі дозволити говорити Тимошенко. Сьогоднішня заява - це пробний шар від громадськості, який запущений перед масованою атакою політиків.

2. Ні для кого не секрет, що всі тарифні питання вирішуються субсидіями. Альо про субсидії ні Тимошенко, ні вище названі громадські організації не згадують (якщо згадують, то лише критикуючи ті, що мільйони людей ідуть просити субсидію). Так само, як вони не згадують і про теплі кредити, які є реальною допомогою держави по утепленню будинків і заміни котлів.

3. На кого розрахований заклик не платити? Перш за все не на пенсіонерів і не на ядерний електорат Тимошенко. Пенсіонери брали і будуть брати субсидії і будуть платити. Так само і більшість населення буде брати субсидії і буде платити, тім більше, що механізм субсидій дозволив безпроблемно пройти минулу зиму. Тимошенко поспішає: як тільки люди отримають субсидії, вони, як і минулого року не будуть виступати проти влади. А зараз їй потрібно нагнітати страхи і фобії.

4. Головний майбутній "неплатник" - це телевізійний персонаж, який найближчим часом з"явиться в наших ток-шоу. Це буде такий собі віртуальний освічений громадський діяч, який буде кричати про злочину владу. При цьому, він натякатиме, що в разі приходу до влади певних політичних сил, не лише впадуть тарифи, але й будуть списані борги.

5. Чи призведе ця заява до масових неплатежів? Наразі виглядає так, що ні. Альо можна також бути впевненим, що найближчим часом може дещо зрости заборгованість за компуслуги. Для всіх тих, хто зараз грається в цю гру треба розуміти: окрім монополістів, про яких так голосно кричить Тимошенко, постраждають муніципалітети. Бо неплатежі бити не лише по теплопостачанню, альо ї по всім ЖЕКам та ОСББ. Це в свою чергу, викличе кризу по всьому ланцюжку муніципальних платежів. Простіше кажучи - це може призвести до низки банкрутств і зміни власників.

6. Найгірше те, що бумеранг від таких закликів може ударити і через рік і через два. Тільки ми не мислимо категоріями довшими за пару місяців.

Реклама на dsnews.ua

Джерело: facebook.com

    Реклама на dsnews.ua