• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

ВАКС звільнив від відповідальності фігуранта "схеми Гладковського"

Вищий антикорупційний суд звільнив від відповідальності Віталія Жукова – одного з фігурантів справи колишнього заступника секретаря РНБО Олега Гладковського щодо "розкрадання в оборонній сфері"

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у відповідній ухвалі ВАКС, інформує "ДС".

За клопотанням прокурора Кимлика Жукова звільнили від відповідальності у зв’язку із закінченням строку притягнення до кримінальної відповідальності.

Також суд постановив закрити кримінальне провадження від 27 січня 2021 року, у якому Жукову повідомили про підозру.

Мова йде про "схему розкрадання" державних коштів в оборонному секторі, кураторами якої, як свідчило журналістське розслідування "Bihus.info", були перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський, його син Ігор та його бізнес-партнери – Андрій Рогоза та Віталій Жуков. Останній у 2012 році почав працювати в "Укроборонпромі". 29 квітня 2020 року Жукову повідомили про підозру в ухиленні від сплати податків на суму майже 50 млн грн та легалізації коштів. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді застави – 5 млн 255 тис. гривень.

Нагадаємо, видання "Bihus.info" у лютому – березні 2019 року (під час президентської кампанії) оприлюднило розслідування про те, як люди з оточення тодішнього президента Петра Порошенка курують розкрадання в оборонній сфері. Зокрема, за даними журналістів, постачання контрабандних російських деталей за завищеними цінами організував 22-річний син тодішнього заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор разом з друзями – Рогозою та Жуковим. Ключовою фірмою у схемах була "Оптимумспецдеталь".

Гладковський-старший заявив, що справа, в якій фігурує його син, "штучно скомпільована з брехливих провокаційних фактів" і що її "намагаються використовувати у виборчій кампанії". На початку липня Подільський районний суд Києва зобовʼязав журналістів Дениса Бігуса і Лесю Іванову спростувати інформацію про причетність Олега та Ігоря Гладковських до корупції в оборонно-промисловому комплексі України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua