• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Варфоломій розповів про процес обрання глави української помісної православної церкви (ФОТО)

Реклама на dsnews.ua
Вселенський патріарх Варфоломій розповів про процедуру обрання предстоятеля Об'єднаної української автокефальної православної церкви

Про це зазначено в запрошеннях на об'єднавчий собор для українських церковних ієрархів, передає "ДС" з посиланням на Українську службу ВВС.
Текст листа-запрошення опублікував у Facebook митрополит Переяслав-Хмельницький УПЦ (МП) Олександр (Драбинко).

Джерело журналістів в Константинополі підтвердив справжність опублікованого митрополитом листи.

У ньому митрополита запрошують на собор разом з одним кліриком і одним ченцем або мирянином, кожен з яких буде мати право голосу.

Представником Вселенського патріарха на соборі митрополит Гальський Еммануїл (Адамакіс), якого називають куратором "українського питання" в Константинополі.

Бути присутнім на соборі буде і президент України Петро Порошенко.

Джерело в Константинополі зазначив, що кожен український ієрарх, незалежно від церкви, яку представляє, буде мати можливість взяти з собою на собор ще двох осіб. Кожен з них має право голосу.

У тексті запрошення також йдеться, що на соборі сформують бюлетень з трьох кандидатів на предстоятеля новоствореної помісної церкви.

Співрозмовник ВВС пояснив, що спочатку будуть голосувати всі разом - ієрархи, запрошені ними миряни, клірики, ченці, - поки що серед усіх кандидатів не визначать трьох головних.

Після цього вже тільки архієреї будуть обирати предстоятеля серед трьох фіналістів.

    Реклама на dsnews.ua