• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Вбивство Окуєвої: суд відпустив фігурантів справи

Реклама на dsnews.ua

Суд відпустив з-під варти підозрюваних в причетності до кількох гучних замовних вбивств, зокрема, ветерана війни на Донбасі Аміни Окуєвої

Про це свідчать судові рішення, оприлюднені в судовому реєстрі, передає "ДС" з посиланням на "УП".

Відомо про щонайменше 8 осіб, яких поліція вважає причетними до угрупування, що здійснювало резонансні злочини.

Зокрема, йдеться про вбивство Окуєвої в 2017 році, а також директора компанії "Caparol Україна" Павла Заможного у 2016 році, начальника відділу реклами столичного метрополітену Павла Міленького у 2019 році та бізнесмена Костянтина Хоруженка в 2014 році. Також у матеріалах згадується ще одне вбивство в 2013 році. Більшість злочинів, за версією слідства, були вчинені на ґрунті бізнесових конфліктів.

Організатором угрупування правоохоронці вважають уродженця Дагестану Ігоря Редькіна. У січні цього року йому продовжили арешт. 

Водночас, кілька інших фігурантів у кінці 2020 року – на початку 2021 вийшли з-під варти.

В одного з підозрюваних, Андрія Кравченка, 9 грудня 2020 року спливав строк арешту в справі, відкритій у 2016 році. Рішень про продовження цього арешту в реєстрі немає.

Водночас, 29 грудня слідство просило взяти Кравченка під арешт в інші справі, від 2013 року. Але суд відпустив чоловіка, зобов’язавши лише з’являтись до слідства, прокуратури та суду.

29 грудня суд також відмовився арештувати ще трьох фігурантів справи 2013 року. Однак з рішень невідомо, чи перебували чоловіки під вартою раніше.

Ще один підозрюваний також був арештований у справі від 2016 року. Його арешт мав закінчитись 12 січня 2021 року. Цього ж дня слідство теж попросило взяти цього чоловіка під варту в справі 2013 року. Однак суд відправив фігуранта під домашній арешт.

Трьох підозрюваних у причетності до вбивств відправили під домашній арешт ще в грудні 2019 року. З весни 2020 року їхні запобіжні заходи не продовжували.

Нагадаємо, 30 жовтня 2017 року невідомі обстріляли автомобіль Аміни Окуєвої та її чоловіка Адама Осмаєва на залізничному переїзді в Київській області. Від численних поранень Окуєва загинула на місці, Осмаєв був поранений. Аміну поховали в Дніпрі. Окуєва брала участь в Революції Гідності та в боях на Донбасі в складі батальйону "Київ-2".

12 січня 2018 року в прокуратурі Київської області заявили про затримання виконавців вбивства Окуєвої і замаху на вбивство її чоловіка Осмаєва.

    Реклама на dsnews.ua