• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Венедіктова анонсувала відправку до Гааги ще одного повідомлення про події в окупованому Криму

Офіс генерального прокурора направить до Міжнародного кримінального суду в Гаазі чергове інформаційне повідомлення про події в окупованому Росією Криму

Ірина Венедіктова
Ірина Венедіктова
Реклама на dsnews.ua

Про це генеральний прокурор Ірина Венедіктова заявила на першому засіданні Міжнародної ради експертів з питань злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу Офісу генпрокурора.

Основною метою створення Міжнародної ради експертів є залучення іноземних і міжнародних фахівців, національних експертів з міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права, а також представників неурядових правозахисних організацій для вивчення досвіду розслідування військових злочинів і злочинів проти людяності та розробки національних стандартів в цій галузі.

"Ця міжнародна експертна платформа дозволить нам виробити дорожню карту з розслідування злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту в Криму і на сході України, а також притягнення до відповідальності причетних за вчинення військових злочинів і злочинів проти людяності в усіх юрисдикціях. Ми працюємо в багатьох векторах одночасно: триває розслідування та направлення справ до національних судів, також ми активно співпрацюємо з Міжнародним кримінальним судом, крім цього співпрацюємо з колегами з інших країн, які переслідують своїх громадян за незаконну участь у бойових діях на Донбасі. Тому на цьому новому майданчику буде координація між освітніми закладами та єдине інформаційне поле для всіх зацікавлених сторін", — заявила Венедіктова.

Експерти зазначили, що готові приєднатися до підготовки фахівців слідчих підрозділів, які будуть створені в СБУ та Нацполіції й спеціалізуватимуться на злочинах, вчинених в умовах збройного конфлікту. Базою для проведення навчання стане Тренінговий центр прокурорів.

Також фахівці акцентували, що необхідно ініціювати поглиблення знань в цій області й для суддів.

"Впевнена, що з таким потужним експертним складом наша Міжнародна рада зможе розробити методологію та рекомендації для прокурорів, слідчих і суддів. Крім цього, ми поставимо за мету розробити бачення або стратегію державної політики в кримінальній юстиції щодо злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту. Серед першочергових завдань також комунікація про ратифікацію Україною Римського статуту Міжнародного кримінального суду", — додала генпрокурор.

Венедіктова зазначила надзвичайно важливу роль представників неурядових правозахисних організацій, які всі роки збройного конфлікту й окупації активно допомагали правоохоронцям в зборі доказів для передачі до Міжнародного кримінального суду. Також вона повідомила, що незабаром Офіс генпрокурора направить чергове інформаційне повідомлення про події в Криму.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua