• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Венедиктова констатувала, що в Україні небезпечно бути журналістом

Реклама на dsnews.ua
Генеральний прокурор Венедіктова Ірина заявила, що бути журналістом в Україні сьогодні небезпечно

Про це вона сказала у своєму зверненні в День журналіста 6 червня, передає "ДС".

"Сьогодні День журналіста. Але чи безпечно в Україні бути журналістом? Мусимо визнати, що немає і докорінно треба змінювати цю ситуацію", - переконана Венедиктова.

За її словами, завдання правоохоронних органів - зробити так, щоб "правда не коштувала життя".

"Кожне злочин проти представників ЗМІ має бути розкрито, а винні - покарані. Гонгадзе, Шеремет, Веремій, Сергієнко, Бузина - ні в одному з цих вбивств ще не поставлено законної точку. Між тим продовжують перешкоджати журналістам у їхній професійній журналістській діяльності, вони відчувають тиску, отримувати погрози застосування насильства... ", - зазначила вона.

Венедиктова пояснила, що журналістів сьогодні переслідують за критику або викриття, у них незаконно вилучають зібрані матеріали, відбирають техніку, їх б'ють. За словами генпрокурора, у поточному році правоохоронцями розслідувалося понад 400 кримінальних проваджень цієї категорії. "Завдяки вжитим додаткових заходів зараз вже завершено досудове розслідування за більше сотні таких виробництв... За 5 місяців до суду вже направлено близько 10 обвинувальних актів", - уточнила вона.

"Справи про перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, посягання на їх життя, викрадення, погрози або застосування насильства щодо них, умисне знищення або пошкодження їх майна - на контролі у Офісу Генпрокурора", - підсумувала Венедиктова.

    Реклама на dsnews.ua