• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Верховна Рада хоче звернутися до міжнародного співтовариства з приводу порушення прав корінних народів РФ

Реклама на dsnews.ua
Український парламент може звернутися до міжнародного співтовариства з приводу порушення прав корінних народів в Росії

У комітеті заявили, що порушення прав корінних народів РФ є викликом міжнародного права, передає "ДС" з посиланням на сайт управління Верховної ради.

"Масове порушення громадянських, політичних, національних і релігійних прав представників корінних народів в Російській Федерації є викликом міжнародного права і має стати предметом розгляду на міжнародному рівні", - наголошується в резолюції круглого столу "Порушення прав корінних народів у РФ", який відбувся у комітеті.

За словами голови комітету Ганни Гопко, мова йде про системні порушення прав народів, які "споконвічно живуть на своїй землі і території яких свого часу були включені до складу Російської чи радянської держави". Це народи Північного Кавказу, Ідель-Уралу, Сибіру та інших регіонів Росії.

У ході засідання комітету були наведені численні факти порушень прав представників корінних народів РФ на свободу слова, свободу совісті, свободу зборів, навчання на рідній мові, жорстоких переслідувань російською владою всіх, хто насмілюється системно протидіяти асиміляційної політики Кремля.

"Ми закликаємо українську владу, зокрема, Верховної ради, Міністерства закордонних справ, представників України в міжнародних організаціях та міжпарламентських асамблеях, поставити перед європейським та світовим співтовариством питання про становище корінних народів в Російській Федерації і потреби дієвого захисту їх прав", - підкреслюється в резолюції.

Голова комітету підтримала пропозиції, висловлені в ході круглого столу, зокрема, про підготовку відповідного звернення Верховної ради до міжнародного співтовариства.

Нагадаємо, раніше президент Петро Порошенко заявив, що Російська Федерація несе повну відповідальність за порушення прав людини на окупованих територіях України.

    Реклама на dsnews.ua