• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Верховний суд поставив під сумнів санкції РНБО проти громадян України, - експерт

Верховний суд поставив під сумнів санкції проти громадян України, які роздає РНБО за наказом Зеленського

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Санкції на українських громадян можуть бути накладені лише у разі вироку суду щодо терористичної діяльності — такий висновок учених-правознавців, який затребував ВС, — повідомляє політичний експерт Микола Спиридонов у себе в Facebook, передають Українські новини.

"Епопея Зеленського з позасудовими розправами може виявитись ударом у штангу. Верховний суд поставив під сумнів санкції, які так активно, за указом Зеленського, "пачками" роздає РНБО. Після отримання десятків позовів від громадян України, які потрапили до списків санкцій, Верховний суд розіслав відомим ученим-правознавцям листи з проханням сформувати правову позицію у цих справах. У результаті дива для Зеленського не сталося, як і очікувалось, санкції, запроваджені проти українських громадян останнім часом, — абсолютно незаконні", — зазначає Спиридонов.

На думку вчених-правознавців, санкції можуть бути накладені на громадян України лише в разі вироку суду з терористичної діяльності. У своєму дописі Спиридонов наводить висновок члена науково-консультативної ради при Верховному Суді Олега Ільницького.

"У відповідь на звернення член науково-консультативної ради при Верховному Суді Олег Ільницький зазначив, що санкції до українських громадян можна застосовувати лише у випадку, якщо вони беруть участь у терористичній діяльності. І ТІЛЬКИ якщо вже є вирок суду щодо терористичної діяльності, який набув чинності. В інших випадках санкції проти громадян України – незаконні. Як відомо, жодного рішення суду, на якому би ґрунтувалася РНБО, немає", — пише політичний експерт.

Спиридонов резюмує — Верховний суд має всі підстави скасувати санкції проти українських громадян, наштамповані РНБО.

    Реклама на dsnews.ua