• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Від сьогодні в Україні відновили конкурси на державні посади

Сьогодні в Україні набув чинності закон, що відновлює проведення конкурсів на посади державних чиновників

Реклама на dsnews.ua

Закон набрав чинності на наступний день після ​​того, як його оприлюднили у виданні "Голос України", передає "ДС".

Закон відновлює процедуру проведення конкурсів на зайняття посад державної служби всіх категорій.

Конкурси повинні оголосити протягом шести місяців з дня набрання чинності документом.

Також скасовується положення, що субʼєкт призначення може звільнити держслужбовця з посади категорії "А" за власною ініціативою, за поданням премʼєр-міністра або відповідного міністра або керівника центрального органу виконавчої влади (керівника державного органу) протягом чотирьох місяців з дня призначення глави уряду або відповідного міністра/керівника державного органу.

Крім того, закон усуває обмеження щодо виконання першим заступником міністра чи заступниками міністра (якщо посада міністра є вакантною) окремих повноважень міністра.

В Євросоюзі раніше неодноразово закликали відновити конкурсний відбір, наголошуючи, що це — центральний елемент реформи державного управління.

Зобовʼязання про відновлення конкурсів замість призначення "своїх людей" на держслужбу є однією з умов отримання Україною макрофінансової допомоги ЄС на суму 600 млн євро.

Нагадаємо, 16 лютого Верховна Рада схвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт №4531, який відновлює конкурси на зайняття посад державних службовців. 4 березня закон схвалив президент Володимир Зеленський.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua