• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Вірної дружби немає: в ТКГ сказали, куди можуть "переїхати" переговори

Переговори Тристоронньої контактної групи після завершення пандемії можна перенести з Мінська до Польщі

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив глава української делегації в Тристоронньої контактній групі Леонід Кравчук в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Я думаю, якщо взяти колишній соціалістичний табір, то я б назвав Польщу. Тут не буде питань, ми з Польщею не завжди були друзями, але були й часи дружби. Було і багато проблем, і на кордоні, і не тільки. Тому ніхто не скаже, що Польща вірний друг України. Це було б нормально", — зазначив Кравчук.

Глава української делегації допустив варіант, що переговори будуть проходити в країні, яка раніше не належала до соцтабору.

"Таких країн дуже багато. Це повинна бути нейтральна країна, демократична, в жодному разі не Білорусь, тому що вона вустами Лукашенка каже, я б сказав, непристойні речі щодо України. Вона під каблуком Росії, вона недемократична країна, яка душить мітингувальників. У такій країні мати майданчик для переговорів - про це навіть незручно говорити. Думаю, Росія буде проти, їй потрібно, щоб на переговорах були представники ОРДЛО, а їх вивозити за межі нашої території буде непросто. Але іншого шляху немає, ми ніколи не погодимося на Мінськ. Якщо Мінськ - я наступного дня заяву напишу про звільнення з посади", — підкреслив він.

Нагадаємо, раніше віце-премʼєр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Рєзніков сказав, що українська делегація має намір ініціювати перенесення переговорного майданчика Тристоронньої контактної групи з Мінська в інше місто.

За словами прессекретаря президента Росії Дмитра Пєскова, в питанні заміни переговорного майданчика необхідна згода трьох сторін.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua