• USD 26.2
  • EUR 30.5
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

Вітренко сподівається, що Україна зможе обійтися без віялових відключень електроенергії

Реклама на dsnews.ua

Україні, незважаючи на дефіцит електроенергії, вдасться найближчим часом уникнути віялових відключень

Про це заявив виконуючий обов'язки міністра енергетики Юрій Вітренко в інтерв'ю медіакомпанії Deutsche Welle, передає "ДС".

"Зараз у нас є дефіцит електроенергії на ринку", — зазначив Вітренко.

За його словами, це пов'язано з низьким виробленням енергії на сонячних і вітрових електростанціях через погодні умови. "У нас не вистачає вугілля на складах і з наступного понеділка ми включаємо газомазутові блоки, тому що спостерігається дефіцит електроенергії", — продовжив Вітренко.

Брак вугілля на складах він пояснив тим, що останній квартал минулого року теплові електростанції працювали на піку потужностей, оскільки на ремонтах знаходилися блоки атомних електростанцій. За його словами, дефіцит електроенергії становить тисячі мегават, який планують покрити за рахунок включення газомазутних блоків.

"Я сподіваюся, що ми пройдемо наступний тиждень без блекауту, (...) не буде віялових відключень електроенергії", — сказав Вітренко.

Він додав, що Україна повинна стати частиною великої європейської енергосистеми, щоб такі ситуації не повторювалися в майбутньому.

Щодо цін на газ для населення Вітренко зазначив, що уряд вирішив знизити їх для побутових споживачів з 1 лютого.

"За результатами моніторингу ринку природного газу було виявлено, що велика частина постачальників — регіональні постачальні компанії — фактично зловживають своїм домінуючим становищем", — констатував виконувач обов'язків міністра. "В якості тимчасового карантинного заходу уряд вирішив обмежити граничну ціну поставки газу населенню", — зауважив Вітренко.

За його словами, цей крок можна вважати ринковою мірою, оскільки уряд не зобов'язує нікого поставляти газ за такою ціною, а споживачі зможуть купувати блакитне паливо у "Нафтогазу". Вітренко додав, що знижені ціни будуть діяти до кінця карантину і фактично до кінця опалювального сезону.

Як писала "ДС", держкомпанія "Укренерго" готується до віялових відключень електроенергії через брак вугілля на складах для підтримки генерації в період морозів.

    Реклама на dsnews.ua