• USD 27.5
  • EUR 32.4
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Віце-прем'єр розповіла, що Київ хоче змінити в Угоді про асоціацію з ЄС

Реклама на dsnews.ua
Уряд України на саміті Україна-ЄС у жовтні планує підняти питання оновлення Угоди про асоціацію

Про це в інтерв'ю "Європейської правді" розповіла віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина, передає "ДС".

"Я вважаю, що нинішній саміт повинен бути дуже наочним. На ньому повинна йти мова про оновлення СА. Ми повинні рухатися у напрямку повної лібералізації по всіх чотирьох свобод", - сказала Стефанишина.

За її словами, Україна з 2009-2010 років, коли були закриті переговори по більшій частині статей УА, зробила досить домашньої роботи, щоб говорити про повну лібералізацію у напрямку чотирьох свобод: вільного переміщення товарів, послуг, робочої сили і капіталу.

Уряд, зокрема, вважає за необхідне оновлення всіх додатків і торговельної частини Угоди.

"Ставки також будуть предметом переговорів, але, звичайно, мова не йде про обнулення всіх ставок - ми ще не є країною Євросоюзу", - сказала Стефанишина.

Крім того, уряд розглядає для України так званий "норвезький трек", коли в Угоді про асоціацію може бути закріплено, що її метою є повна лібералізація усіх "чотирьох свобод", навіть якщо після оновлення в Угоді ще не буде достатньо механізмів для цього.

"Але угода може оновлюватися і потім - скільки необхідно", - підкреслила віце-прем'єр.

За її словами, 80% Угоди можна оновлювати рішенням двосторонніх органів Україна-ЄС. Але політичний сенс - це вже предмет діалогу не тільки з Євросоюзом, але й з усіма державами-членами, тому про оновлення політичної частини України "говорити в останню чергу".

    Реклама на dsnews.ua