• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Власник MS Capital Шкіль: Держгеонадра необґрунтовано і без попередження зупинили роботу Бехівського кар'єра

Державна служба геології та надр України незаконно і без попередження зупинила дію дозволу на користування надрами Бехівського гранітного карʼєру в Житомирській області

Бехівський гранітний кар'єр в Житомирській області
Бехівський гранітний кар'єр в Житомирській області
Реклама на dsnews.ua

Про це на своїй сторінці в Facebook написав власник MS Capital, яка володіє Бехівським карʼєром, Максим Шкіль, передає "ДС".

Він також оприлюднив відповідний наказ Держгеонадр за підписом його голови Романа Опімаха.

Шкіль зазначив, що карʼєр — одне з бюджетоутворюючих підприємств регіону.

"Це рішення посадової особи, а саме керівника Державної служби геології та надр України є безпідставним, безвідповідальним і несе загрозу зупинки будівництва ключових дорожніх проєктів програми Президента України "Велике Будівництво", — підкреслив Шкіль.

За його словами, карʼєр працює з 2006 року, підприємство створено практично з нуля на території, що належить до другої категорії Чорнобильської зони, а село Бехи в 80-і роки було виселено.

"Фактично запуск карʼєру відновив цю місцевість, дав людям стабільний дохід і нові робочі місця. Всього за роки діяльності в підприємство було інвестовано понад 20 млн євро, оплачено понад мільярд гривень податків і платежів", — додав власник MS Capital.

Холдинг MS Capital придбав обʼєкт в травні 2021 року.

"Відразу після покупки карʼєру, я додатково виділив понад 3 млн доларів США в покупку нових бурових і оновлення парку спеціалізованої карʼєрної техніки. На момент придбання був проведений детальний аудит, в результаті якого не було виявлено ніяких порушень. Слід зазначити, що підприємство було придбано у німецьких інвесторів, політика яких завжди була чіткою: повна прозорість в господарській діяльності, офіційні заробітні плати і дотримання всіх норм і положень законодавства України, за роки діяльності ніяких істотних порушень на виробництві не було", — підкреслив Шкіль.

Він додав, що в квітні 2021 компанія отримала припис управління геологічного контролю, згідно з яким в певний термін всі зауваження були усунені і в письмовій формі з підтверджуючими документами надіслані рекомендованим листом в Держгеонадра.

"Сьогодні випадково на офіційному сайті Держгеонадр нами була виявлена інформація, що наказом №525 від 15.07.2021 року було призупинено дію спеціального дозволу на користування надрами ТОВ "Бехівський гранітний карʼєр". При цьому жодного офіційного повідомлення про причини підписання такого наказу ми не отримали. дане рішення є необґрунтованим і спричинить значні збитки бюджетоутворюючого підприємства Житомирської області, на якому зараз працює 200 осіб", — заявив Шкіль.

За його словами, з карʼєру поставляється сировина для багатьох ключових інфраструктурних обʼєктів по всій країні, в рамках реалізації програми "Велике будівництво", які повинні бути завершені в цьому році.

"Всі втрати підприємства будуть фіксуватися. Після чого відповідне звернення буде направлено в НАБУ, про притягнення до відповідальності посадової особи, яка підписала наказ, який став причиною зупинки господарської діяльності Бехівського гранітного карʼєру. Закликаю голову Державної служби геології та надр України Романа Опімаха і міністра охорони навколишнього середовища і природних ресурсів України Романа Абрамовського розібратися в ситуації, скасувати рішення і відновити роботу підприємства", — резюмував Шкіль.

    Реклама на dsnews.ua