• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Вплив олігарха Коломойського на президента Зеленського викликає занепокоєння, - Le Monde

Реклама на dsnews.ua
"Поки олігархи, судячи з усього, продовжують смикати за ниточки в Києві, в Кремлі можуть спати спокійно", – йдеться в матеріалі французького видання Le Monde "Молоду Україну терзають старі демони: ім'я їм — олігархи"

Як припускає "112 канал", у матеріалі зазначається на очевидний вплив Олігарха Коломойського на президента Зеленського і взагалі на владу в Україні.

Як повідомляється в авторитетному виданні, вплив Коломойського на Зеленського викликає неспокій ще з часів виборчої кампанії, коли олігарх ховався в Швейцарії та Ізраїлі після виявлення шахрайських практик в Приватбанку і дірки в 5,5 мільярда доларів.

"Це Ігор Коломойський, власник телеканалу, який зробив знаменитим Зеленського. Ця скандальна постать сховалася в Швейцарії та Ізраїлі в 2016 році, коли Центробанк України намагався навести порядок у фінансових інститутах країни з допомогою МВФ і націоналізував належав олігарху Приватбанк, після виявлення шахрайських практик і дірки в 5,5 мільярда доларів", - йдеться в статті.

Також Le Monde вказує на зв'язок Коломойського з найближчим оточенням президента.

"Керівник Офісу президента України Андрій Богдан - ніхто інший, як колишній адвокат Коломойського. Сам олігарх теж повернувся в Україну після перемоги свого протеже. Більш того, 13 вересня він став гостем на конференції свого колишнього ворога і нинішнього друга Віктора Пінчука. Він довго спілкувався з пресою, що дало новий поштовх до роздумів про його близькість до президента Зеленському", - сказано в матеріалі.

Як повідомлялося раніше, в Україні також викликав широкий резонанс законопроект №1210, який названий дискримінаційним. Пропонований законопроект збільшує податкове навантаження на великий і малий бізнес, дивним чином позбавивши від обов'язку платити підвищені податки підприємства Коломойського по видобутку марганцевої руди, в той час як податковий тягар на видобуток залізної руди збільшиться в чотири рази, що може призвести до масової втрати робочих місць у рідному місті президента Зеленського.

Крім того, Le monde вказує, що прозвучали 17 вересня заяви молодого прем'єра Гончарука щодо можливого "компромісу" з Коломойським з приводу долі Приватбанку суперечать позиції МВФ, де це справа розглядається як символічний приклад влади олігархів. "Діра в 5,5 мільярда доларів - це еквівалент оборонного бюджету, причому мова йде про гроші платників податків!" - йдеться в матеріалі.

"Успіх реформ цього уряду - ключ до всього", - заявив у Києві Тоні Блер. Якщо у нього все вийде, це змінить динаміку" всередині України та за її межами, в тому числі у врегулюванні в Донбасі". Як би не поспішав Зеленський, поки олігархи, судячи з усього, продовжують смикати за ниточки в Києві, в Кремлі можуть спати спокійно", резюмує автор.

Оригінал статті можна прочитати тут, в перекладі на російську тут.

    Реклама на dsnews.ua