• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Кулеба вважає, що санкції проти Дубинського не погіршили відносини між Україною та США

Реклама на dsnews.ua

Оголошення американських санкцій проти кількох українських громадян не привело до напруженості у двосторонніх відносинах між Сполученими Штатами та Україною

Про це Кулеба заявив під час брифінгу, передає "ДС" з посиланням на "ЄП".

"Ні, ми його не відчуваємо. Тому що немає ніяких підстав стверджувати, що Україна як держава втручалася у внутрішні справи США. Цього не було, немає і ніколи не буде. А дії окремих осіб повинні розглядатися як дії окремих фізичних осіб", — сказав Кулеба.

Міністр зазначив, що США у всіх комунікаціях з цього питання відзначають, що мають підстави підозрювати зазначених осіб в діях в інтересах Російської Федерації, а не України.

"Це дуже важливо відзначити, щоб в інформаційному просторі і у громадськості Сполучених Штатів не формувалася думка, що це українці від імені української держави щось робили", — підкреслив Кулеба.

"Я вже висловлювався, що будь-яка людина, яка хоче так чи інакше вплинути на політичні процеси в США, в кінці кінців буде змушена нести за це відповідальність. Тому що Сполучені Штати дуже жорстко ставляться до таких речей. Тому всі люди, які намагалися це робити, повинні були усвідомлювати наслідки подібних кроків", — підсумував міністр.

Як писала "ДС", 11 січня Мінфін США вніс до списку санкцій сімох громадян України, серед яких виявилися народний депутат фракції "Слуга народу" Олександр Дубинський, колишній прокурор Костянтин Кулик і Олександр Онищенко. Санкції пов'язані з публікацією народним депутатом Андрієм Деркачем, якого в США вважають російським агентом, так званих "плівок Байдена і Порошенко". Під санкції також потрапили кілька українських ЗМІ.

    Реклама на dsnews.ua