• USD 26.9
  • EUR 31.7
  • GBP 37.3
Спецпроєкти

ВМС України отримають два тральники від Британії

Військово-морські сили України (ВМСУ) придбають у Великобританії два тральники. Кораблі планують закупити в поточному році.

Реклама на dsnews.ua

Спеціально для підписання договору 21 червня в Одесу прибуде президент Володимир Зеленський, інформує "ДС".

Мова йде про закупівлю британських тральників типу Sandown, які були побудовані на початку 90-х років минулого століття, зазначає "Думська".

Всього до складу Королівського флоту було введено 15 тральників цього типу, проте у 2000-х три кораблі передали Естонії, а ще три – Саудівській Аравії. Таким чином зараз HMS має в розпорядженні девʼятку кораблів цього типу, два з яких передадуть ВМСУ.

Тральники мають довжину 53 метри, ширину 11 і осадку 2,3 метра. Пара дизелів по +1523 к.с. розганяють корабель до 13 вузлів. Є також електродвигун для безшумного ходу. Тральники озброєні 30-мм гарматою Mark44 Bushmaster II, трьома шестиствольними 7,62-мм кулеметами "Мініган" і парою кулеметів загального призначення.

Також на кораблях встановлені радари й системи пошуку мін, включаючи потужний гідролокатор. Кораблі, можливо, будуть модернізовані більш сучасними системами для пошуку мін.

Нагадаємо, два кораблі НАТО — британський есмінець HMS Defender D36 і фрегат ВМС Нідерландів HNMLS Eversten F805 — увійшли в порт Одеси вранці 18 червня

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua